Mika odchodzi z Trefla Gdańsk

Siatkówka
Mika odchodzi z Trefla Gdańsk
fot. CyfraSport

Po pięciu latach spędzonych w Gdańsku Mateusz Mika żegna się z Treflem. Pod wodzą kapitana klub dwa razy znajdował się na podium PlusLigi i zdobył dwa Puchary Polski. Nie podano jeszcze kierunku, w jakim podąży reprezentant Polski, jednak wiele wskazuje na to, że może trafić do Asseco Resovii.

Mateusz Mika był rewelacją mistrzostw świata 2014 i na długie lata został jednym z najlepszych polskich przyjmujących. Mimo problemów z kontuzjami wciąż pozostawał czołową postacią Trefla Gdańsk, z którym zdobył wiele trofeów. Trefl w ostatnich latach zdobywał dwa Puchary Polski, jeden Superpuchar, a także dwukrotnie zajmował miejsce na podium PlusLigi: był drugi i trzeci.
 
- Bardzo dziękujemy Mateuszowi za cały jego wkład w sukcesy Trefla Gdańsk – zarówno te najnowsze, jak i z sezonu 2014/2015 – walkę w każdym meczu, zaangażowanie i determinację. To bardzo dobry zawodnik, ale też wspaniały człowiek. W minionym sezonie pełnił rolę kapitana drużyny, a także został Ambasadorem Miasta Gdańska i w każdym z tych zadań świetnie się sprawdzał. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kariery – zarówno w nowym klubie, jak i reprezentacji, do której powraca po rocznej przerwie – powiedział Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.
 
Wciąż niejasna jest przyszłość reprezentanta Polski, który prawdopodobnie trafi do jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Wedle spekulacji najbliżej jest mu do Rzeszowa. Miniony sezon był przez Asseco Resovię spisany na straty, bowiem nie awansowała ona do strefy medalowej PlusLigi.
 
Mika został ostatnio wybrany przez Vitala Heynena do składu reprezentacji na sezon 2018.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie