Frankowski: Nie wiedziałem, kto to Mamrot. Musiałem pytać się dziennikarzy

Piłka nożna

Tomasz Franowski, który gościł w niedzielnym Cafe Futbol, przyznał, że przed przyjściem Ireneusza Mamrota do Jagiellonii Białystok nie kojarzył tego trenera. Szkoleniowiec nie potrzebował dużo czasu, by przekonać do siebie byłego napastnika "Jagi".

Mamrot po sezonie 2016/2017 zastąpił na stanowisku szkoleniowca Jagiellonii Michała Probierza. Wcześniej aż przez siedem lat trenował piłkarzy Chrobrego Głogów. Już w pierwszym sezonie w Białymstoku udało mu się zdobyć wicemistrzostwo Polski i dzięki temu zapewnić sobie grę w europejskich pucharach.

W Cafe Futbol, Bożydar Iwanow zapytał wprost byłego snajpera "Jagi", czy wiedział, kim jest Mamrot, kiedy ten obejmował drużynę z Białegostoku.

- Nie wiedziałem, zadzwoniłem do znajomego dziennikarza z zapytaniem o sukcesy i miejsca, w których pracował. Jak się dowiedziałem, że siedem lat w Chrobrym Głogów, to zrozumiałem, że wiedzieć nie musiałem. Trzeba przyznać, że z pewnymi obawami witałem go w Białymstoku. Szybko moje wątpliwości zostały rozwiane - odpowiedział Frankowski.

Frankowski w Jagiellonii występował w latach 1990-1993 oraz 2009-2013. W 135 meczach zdobył 59 bramek i zanotował 29 asyst. Największą popularność przyniosły mu występy w Wiśle Kraków. Gral również m.in w Elche czy też Wolverhampton.

 

Cała rozmowa w Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie