Prezydent Katowic: Chciałbym, żeby męski GKS grał tak jak żeński

Piłka nożna
Prezydent Katowic: Chciałbym, żeby męski GKS grał tak jak żeński
fot. gkskatowice.eu

Piłkarki nożne GKS Katowice wywalczyły awans do ekstraligi. „Jesteście przykładem, jak można zbudować kapitalną drużynę startując od zera. Chciałbym, żeby tak grał nasz męski zespół” – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa podczas spotkania z zawodniczkami.

Katowiczanki w niedzielnym meczu ostatniej kolejki grupy południowej 1. ligi rozgromiły u siebie Wandę Kraków 15:0 i wywalczyły trzeci z rzędu awans.

 

Pierwszoligowi piłkarze GKS od wielu lat próbują wrócić do elity, w tym sezonie znów im się to nie udało.

 

„Trafiacie na takich samych rywali jak wy i potraficie wygrywać. I to w jakim stylu. Zaczynałyście w 2015 roku i dziś jesteście w ekstralidze. Sięgamy wyżej, do mistrzostwa Polski, dlatego spotykamy się w najwyższym budynku miasta. Życzę wam, byście się pięły jak najwyżej w tabeli i dziękuję za wspaniałe emocje, jakich nam dostarczacie” – dodał Krupa i obiecał piłkarkom nagrodę finansową.

 

Trener katowiczanek Witold Zając przyznał, że kolejny sezon będzie na pewno dla jego zespołu trudniejszy.

 

„O planach jeszcze nie rozmawialiśmy w klubie, jednak ja chciałbym skończyć następne rozgrywki w grupie mistrzowskiej” – powiedział.

 

Podkreślił, że drużyna na pewno zmieni się personalnie.

 

„Teraz odchodzą od nas trzy dziewczyny, trzeba wypełnić w składzie miejsce po nich. Poza tym już w pierwszej lidze było widać, że nasza kadra jest wąska” – ocenił trener.

 

Jego podopieczne na co dzień uczą się, pracują, a niektóre prowadzą działalność gospodarczą.

 

Przed sezonem w klubie zakładano, że do elity awansują obie drużyny, kobieca i męska. Plan wykonały tylko panie, które w 16 meczach doznały jednak porażki, a dwa spotkania zremisowały. Obie sekcje należą do miejskiego, wielosekcyjnego klubu, który prowadzi też ekstraklasowych siatkarzy, hokeistów i szachistów.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie