Nawrocki po meczu z Holandią: Duchota w hali i Smarzek na przyjęciu

Siatkówka

W spotkaniu turnieju Ligi Narodów w Apeldoorn polskie siatkarki przegrały z Holandią 0:3. – Dziś na hali było bardzo gorąco, nieprawdopodobna temperatura. Dziwię się, że w Holandii można grać na tak dusznej hali – powiedział po meczu trener Polek Jacek Nawrocki.

– W elementach piłek sytuacyjnych polegliśmy, a przewaga Holenderek w ataku jest duża. Chciałem zrównoważyć te skrzydła. Jest to coś, co mamy w głowie, nie mieliśmy wcześniej szans na przećwiczenie tego wariantu, ale kiedy próbować, jak nie teraz – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski o roszadzie, jakiej dokonał w trzeciej partii, gdy zmienił ustawienie, przestawiając Malwinę Smarzek na przyjęcie, a w ataku wystąpiła Martyna Łukasik.

 

– Wszystkie warianty są możliwe, ale my musimy przede wszystkim zabezpieczyć przyjęcie. Dobra gra na środku i gra Malwiny na szybkiej piłce są do wykorzystania tylko wtedy, gdy zabezpieczymy przyjęcie. Nie wykluczam gry innymi przyjmującymi, wszyscy mają równe szanse, ale to przyjęcie musimy mieć – stwierdził trener Nawrocki.

 

– Dziś na hali było bardzo gorąco, nieprawdopodobna temperatura. Dziwię się, że w Holandii można grać na tak dusznej hali. Może to w jakiś sposób osłabiło Malwinę – dodał.

 

Rozmowa z Jackiem Nawrockim w załączonym materiale wideo.

Krzysztof Wanio, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie