Pięciokrotny mistrz olimpijski dyrektorem wioślarskiej reprezentacji Chin

Inne
Pięciokrotny mistrz olimpijski dyrektorem wioślarskiej reprezentacji Chin
fot. PAP

Pięciokrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, odznaczony tytułem szlacheckim 56-letni Sir Steve Redgrave został dyrektorem reprezentacji Chin w tej dyscyplinie. Brytyjczyk zdobywał złote medale igrzysk od Los Angeles (1984) do Sydney (2000).

"Ta propozycja przyszła zupełnie nieoczekiwanie. Byłem już w Chinach, oglądałem treningi i jestem podekscytowany, że będę pracował z tak entuzjastycznie nastawioną grupą sportowców" - powiedział BBC zdobywca złotych krążków olimpijskich na pięciu kolejnych igrzyskach - w czwórce ze sternikiem (Los Angeles 1984), dwójce bez sternika (Seul 1988, Barcelona 1992, Atlanta 1996) i w czwórce bez sternika (Sydney 2000).

 

Do tej pory Redgrave współpracował z reprezentacją wioślarską Wielkiej Brytanii, ale nie zajmował żadnego stanowiska. W Chinach jego zadaniem będzie zarówno zarządzanie, jak i zbudowanie nowej struktury trenerskiej reprezentacji tego kraju, co ma zaowocować medalami mistrzostw świata i igrzysk.

 

Chiny zdobyły jedyny złoty medal olimpijski w wioślarstwie w 2008 roku w Pekinie - wówczas triumfowała czwórka podwójna kobiet. Władze związku zadeklarowały w grudniu 2017 roku, że celem minimum podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku są dwa złote krążki.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze