Polska jedyną drużyną z kompletem punktów w Lidze Narodów

Polscy siatkarze jako jedyni mogą pochwalić się kompletem punktów po czterech seriach meczów Ligi Narodów. W piątek biało-czerwoni wygrali z dotychczas niepokonaną Francją 3:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli komplet zwycięstw w pierwszym turnieju LN w Krakowie (25-27 maja), tracąc tylko jednego seta z Kanadą. Wcześniej okazali się lepsi od Korei Południowej i Rosji.

Na inaugurację drugiego turnieju w Łodzi Polacy stosunkowo łatwo poradzili sobie z dotychczasowym wiceliderem tabeli. Niepokonani pozostają jeszcze tylko Amerykanie, którzy w piątek wygrali z Japonią 3:2, oraz Włosi - ich rywalem w późnych godzinach wieczornych będzie Kanada.

W LN bierze udział 16 ekip, które zostały podzielone na dwie grupy - uczestników stałych i pretendentów. Polska należy do pierwszej z nich. Stali uczestnicy mają pewny udział w kolejnej edycji niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem.

Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Lille, zakwalifikuje się pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej. Stawkę uzupełni Francja jako gospodarz.

Obecnie ostatnie miejsca w tabeli zajmują Koreańczycy, którzy w czterech meczach nie zapisali na swoim koncie nawet wygranego seta.

Turniej Ligi Narodów (1–3 czerwca, Łódź):

2018-06-01: Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
2018-06-01: Chiny – Niemcy 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 21:25)

2018-06-02: Polska – Chiny (sobota, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-02: Niemcy – Francja (sobota, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport)

2018-06-03: Polska – Niemcy (niedziela, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport, Polsat)
2018-06-03: Francja – Chiny  (niedziela, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport).