Rybus gotowy zmienić pozycję w obliczu ciężkiej sytuacji na skrzydłach?

Piłka nożna

Maciej Rybus ma za sobą świetny sezon w lidze rosyjskiej, został przecież drugim w historii Polakiem, który zdobył mistrzostwo Rosji. Reprezentant Polski odzyskał pewność w barwach Lokomotiwu Moskwa, gdzie był pewniakiem na lewej obronie. Czy w obliczu trudnej sytuacji kadrowej Adama Nawałki na skrzydłach byłby w stanie tam zagrać?

Rybus był jednym z bohaterów konferencji prasowej reprezentacji Polski i został zapytany o swoją nominalną pozycję. Od dłuższego czasu jest on lewym obrońcą, na tej pozycji grywa w reprezentacji, rozegrał 20 spotkań (prawie 1500) minut w barwach Lokomotiwu Moskwa. Wiadomo jednak, że za czasów gry w Legii Warszawa czy też późniejszych okresach potrafił pełnić rolę wahadłowego, a nawet skrzydłowego.

W obliczu problemów ze zdrowiem Jakuba Błaszczykowskiego czy nieobecności Macieja Makuszewskiego Biało-Czerwoni będą mieć problemy kadrowe na skrzydłach. Czy 28-latek czuje się na siłach, żeby tam wspomóc zespół Nawałki?

- To było dawno temu, kiedy występowałem na skrzydle. W Lokomotiwie występuję jako jeden z czterech obrońców na lewej stronie. Może ze trzy razy zdarzyło się, że zostałem z konieczności przesunięty na prawą stronę. Na pewno jednak nie zapomniałem, jak się gra na skrzydle. Tak wystepowałem w barwach Tereka - wyraził swoją gotowość Rybus.

Cała wypowiedź Rybusa o jego pozycji w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze