Wewnętrzny sparing ma pomóc selekcjonerowi Adamawi Nawałce w podjęciu decyzji o odrzuceniu dziewięciu piłkarzy przed mistrzostwami świata w Rosji.

 

„Wszyscy będą gotowi do gry. Łukasz Skorupski wziął udział w sobotnim, porannym treningu” – powiedział Małowiejski na sobotniej konferencji prasowej.

 

Początek meczu w Arłamowie o godz. 17. Sędziować go będzie Szymon Marciniak. Użyty będzie system VAR, który będzie obsługiwał Paweł Gil. Obaj sędziowie w niedzielę polecą do Rosji, aby przygotowywać się do mundialu.

 

"Mecz zostanie rozegrany dwa razy po 40 minut. Wszyscy dostaną szansę gry, ale w różnym wymiarze czasowym. To ważny element selekcji, ale nie jest czymś, co spowoduje trzęsienie ziemi w reprezentacji. Trener Adam Nawałka usiądzie na trybunie, aby dobrze obserwować spotkanie" - dodał Małowiejski.

 

W zgrupowaniu w Arłamowie bierze udział 32 zawodników, ale 4 czerwca ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata.

 

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne - 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

 

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).