Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala: Maciejuk zwycięzcą czasówki i nowym liderem

Inne

Filip Maciejuk wygrał trzeci etap 13. Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora "Hubala", jazdę indywidualną na czas w Busku Zdroju długości 21 km. Kolarz reprezentacji Polski, który zaledwie o pół sekundy wyprzedził Mateusze Taciaka z CCC Sprandi Polkowice, został liderem wyścigu.

Jazda indywidualna na czas ze startem i metą w Busku Zdroju przebiegała pod dyktando Polaków, którzy zajęli trzy czołowe pozycje. Najlepszy czas (26.11) na 21-kilometrowej trasie wykręcił Filip Maciejuk. 19-letni zawodnik reprezentacji Polski, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w tej specjalności, wyprzedził dwóch kolarzy grupy CCC Sprandi Polkowice – Mateusza Taciaka zaledwie o pół sekundy i Kamila Gradka o 7 sekund.

Za trójką Polaków uplasowali się dwaj Czesi z grupy Elkov-Author - Jan Barta i Josef Cerny. Czasówka była pechowa dla zwycięzcy pierwszego etapu z metą w Ostrowcu Św. Kamila Zielińskiego (Hurom), który miał upadek na trasie.

Dzięki zwycięstwu w jeździe indywidualnej na czas Maciejuk został liderem klasyfikacji generalnej i wyprzedza Taciaka oraz Gradka.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas Busko Zdrój – Busko Zdrój 21.35 km:  

1. Filip Maciejuk (reprezentacja Polski) – 26.11
2. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) – 0,5 s
3. Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice) – 7
4. Jan Barta (Czechy/Elkov-Author) – 20
5. Josef Cerny (Czechy/Elkov-Author) – 28
6. Juri Hollmann (Niemcy/Heizomat Rad-Net.De) – 36

Podczas ostatniego, niedzielnego etapu kolarze rywalizować będą na trasie z Radoszyc do Końskich długości 176 km.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze