Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala: Maciejuk zwycięzcą czasówki i nowym liderem

Filip Maciejuk wygrał trzeci etap 13. Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora "Hubala", jazdę indywidualną na czas w Busku Zdroju długości 21 km. Kolarz reprezentacji Polski, który zaledwie o pół sekundy wyprzedził Mateusze Taciaka z CCC Sprandi Polkowice, został liderem wyścigu.

Jazda indywidualna na czas ze startem i metą w Busku Zdroju przebiegała pod dyktando Polaków, którzy zajęli trzy czołowe pozycje. Najlepszy czas (26.11) na 21-kilometrowej trasie wykręcił Filip Maciejuk. 19-letni zawodnik reprezentacji Polski, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w tej specjalności, wyprzedził dwóch kolarzy grupy CCC Sprandi Polkowice – Mateusza Taciaka zaledwie o pół sekundy i Kamila Gradka o 7 sekund.

Za trójką Polaków uplasowali się dwaj Czesi z grupy Elkov-Author - Jan Barta i Josef Cerny. Czasówka była pechowa dla zwycięzcy pierwszego etapu z metą w Ostrowcu Św. Kamila Zielińskiego (Hurom), który miał upadek na trasie.

Dzięki zwycięstwu w jeździe indywidualnej na czas Maciejuk został liderem klasyfikacji generalnej i wyprzedza Taciaka oraz Gradka.