Michał Kubiak ze względu na przewlekłe zapalenie spojówek oraz zwyrodnienie obwodowe siatkówki nie będzie mógł brać w udziału w tegorocznej Lidze Narodów siatkarzy. Lekarze zalecili  nieużywanie soczewek kontaktowych. Przerwa w pełnej aktywności sportowej może potrwać od 30 do 60 dni. Funkcję kapitana zespołu będzie pełnić Mateusz Bieniek.

 

Polacy w dwóch pierwszych turniejach premierowej edycji Ligi Narodów odnieśli pięć zwycięstw i przegrali jedno spotkanie. Ograli w Katowicach reprezentację Korei Południowej (3:0), w Krakowie uporali się z Rosją (3:0) oraz Kanadą (3:1), natomiast w Łodzi pokonali Francję (3:0) oraz Chiny (3:0), a na zakończenie turnieju w Atlas Arenie przegrali z Niemcami (1:3).

W kolejnym turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 8–10 czerwca w Osace podopieczni trenera Heynena zagrają z Włochami (piątek, 8 czerwca), Japonią (sobota, 9 czerwca) oraz Bułgarią (niedziela, 10 czerwca).

Kolejne turnieje Polacy zagrają w Chicago (15–17 czerwca; rywale: USA, Serbia, Iran) oraz Melbourne (22–24 czerwca; rywale: Australia, Argentyna, Brazylia). Turniej finałowy (Final Six) LN odbędzie się w Lille we Francji w dniach 4–8 lipca.

 

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Japonii:

 

[1] Piotr Nowakowski – środkowy
[3] Dawid Konarski – atakujący
[4] Marcin Komenda – rozgrywający
[5] Łukasz Kaczmarek – atakujący
[7] Artur Szalpuk – przyjmujący
[8] Damian Schulz – atakujący
[9] Bartłomiej Lemański – środkowy
[11] Fabian Drzyzga – rozgrywający
[14] Aleksander Śliwka – przyjmujący
[16] Michał Żurek – libero
[18] Bartosz Kwolek – przyjmujący
[17] Paweł Zatorski – libero
[20] Mateusz Bieniek – środkowy (kapitan)
[22] Bartosz Bednorz – przyjmujący.