Fonfara: Zmierzyłem się z prawdziwym cruiserem. To dla mnie dobra szkoła

Sporty walki

Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) znajduje się na ostatniej prostej przed walką na warszawskim Torwarze przeciwko Ismaiłowi Siłłachowi (25-5, 19 KO). W Zakopanem sparował z m.in. Adamem Balskim (12-0, 8 KO). - Fajnie, że mogłem sprawdzić się z zawodnikiem z wyższej półki - przyznał.

Fonfara w Zakopanem przygotowuje się do pierwszej po dwunastu latach walki w Polsce. Już 16 czerwca zmierzy się z niewygodnym Siłłachem, którego kibice w naszym kraju mogą kojarzyć z wyrównanego boju z Mateuszem Masternakiem na Polsat Boxing Night.


W związku z tym "Polski Książę" poważnie traktuje swoje wyzwanie i pierwsze od długiego czasu starcie poza kategorią półciężką. Właśnie dlatego jednym z jego sparingpartnerów został czołowy zawodnik zawodnik wagi cruiser, czyli Balski.

 

- Adam to prawdziwy cruiser, boksuje w tej dywizji cały czas, więc mogłem sprawdzić się z zawodnikiem z wyższej półki. Zrobiliśmy sześć rund, także ja wchodzę dopiero do tej kategorii, ale z Adamem zrobiliśmy dobrą pracę. To jest pięściarz, który będzie coraz lepszy - powiedział.

 

Balski po sparingu przyznał, że Fonfara jest silny i w miarę upływu kolejnych minut staje się coraz lepszy.

 

- Nie czułem, że mam przewagę, ale z drugiej strony nie czułem tak bardzo siły Adama. Zobaczymy w kolejnych sparingach. Zarówno dla mnie, jak i niego to dobra lekcja. Wiem, że on też chciał mi coś pokazać, a ja - jako bardziej doświadczony - miał coś do udowodnienia. Widać jednak, że jest perspektywiczny - dodał.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze