Demolka w Bydgoszczy! Gładkie zwycięstwo Polek w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski wygrała z Argentyną 3:0 (25:11, 25:14, 25:20) w swoim dziesiątym meczu w Lidze Narodów. Biało-Czerwone od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania.

Ostatni turniej w holenderskim Apeldoorn przyniósł Polkom zaledwie jedną wygraną. W ostatnim meczu pokonały reprezentację Korei Południowej 3:1. Wcześniej musiały jednak uznać wyższość Holenderek (0:3) i Brazylijek (0:3). Siatkarki z Argentyny były jak dotąd najsłabszą drużyną rozgrywek. Doznały dziewięciu porażek z Rosją (1:3), Holandią (1:3), Tajlandią (0:3), Dominikaną (0:3), Brazylią (0:3), Turcją (0:3), Chinami (0:3), Włochami (0:3) i Japonią (0:3) i ani razu nie zaznały smaku zwycięstwa.

Od samego początku Polki budowały przewagę. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Przyjmujące rozpieszczały Marlenę Pleśnierowicz bardzo precyzyjnym dograniem, co pozwoliło jej równomiernie rozdzielać piłki do swoich koleżanek. Liderką w ataku była ta, która od początku turnieju do tego przyzwyczaiła, czyli Malwina Smarzek. Swoje punkty dokładały często wykorzystywane środkowe - Agnieszka Kąkolewska i Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Ostatni punkt zdobyła wprowadzona na boisko Martyna Łukasik.

Również w drugiej partii Argentynki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Dobra zagrywka nie opuszczała polskich siatkarek, które co i raz uprzykrzały w ten sposób życie przyjmującym z Ameryki Południowej. Trener Jacek Nawrocki widząc wysoką przewagę swoich podopiecznych posyłał na boisko zawodniczki rezerwowe, które spisywały się równie dobrze, co pierwsza szóstka.

Podłamane Argentynki bardzo źle weszły w trzecią odsłonę przegrywając aż 0:5! Zamiast odrabiać straty tracily seriami kolejne punkty, a to pozwoliło Polkom spokojnie rozstrzygnąć całe spotkanie na swoją korzyść.

Zwycięstwo za trzy punkty dało Polkom awans o dwie lokaty w tabeli Ligi Narodów. Po dziesiątej kolejce Biało-Czerwone zajmują dziesiąte miejsce wyprzedzając Japonię, Niemcy, Dominikanę, Tajlandię, Belgię i Argentynę.

W środę podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Transmisja meczu od 20.20 w Polsacie Sport. Pół godziny wcześniej rozpocznie się przedmeczowe studio.

Polska - Argentyna 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

Polska: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Agata Witkowska (l) oraz Julia Nowicka, Martyna Łukasik, Monika Bociek, Natalia Murek, Julia Twardowska

Argentyna: Elina Rodriguez, Clarisa Sagardia, Anahi Florencia Tosi, Julieta Constanza Lazcano, Antonela Fortuna, Florencia Natasha Busquets Reyes, Tatiana Soledad Rizzo (l) oraz Camila Hiruela Tapia, Agostina Denisse Soria, Sol Piccolo

Relacja zakończona

Jutro Polki zmierzą się z reprezentacją Niemiec, która wygrała dziś z Belgią 3:1. Zapraszamy na transmisję od godziny 20:20 w Polsacie Sport. Pół godziny wcześniej rozpocznie się przedmeczowe studio.

Dziękujemy za udział w naszej relacji!

To czwarte zwycięstwo reprezentacji Polski w tej edycji Ligi Narodów!

Polska - Argentyna 24:17

Efimienko-Młotkowska w boisko ze środka. Mamy piłkę setową!

Polska - Argentyna 23:16

Julia Twardowska dopiero pojawiła się na boisku, a już ma na koncie asa serwisowego!

Polska - Argentyna 22:16

Pleśnierowicz bardzo sprytnie kiwnęła do linii. Nie poradziły sobie broniące Argentynki.

Polska - Argentyna 21:16

Błąd serwisowy Łukasik.

Polska - Argentyna 21:15

Bardzo dobry atak Łukasik z prawego skrzydła.

Polska - Argentyna 20:13

Grejber zablokowała świetnie środkową Argentyny. W jej miejsce na boisku pojawiła się Julia Twardowska.

Polska - Argentyna 18:13

Kolejny błąd w przyjęciu Murek.

Polska - Argentyna 18:12

Na boisku pojawiła się też Natalia Murek, lecz od razu została pocelowana w przyjęciu.

Polska - Argentyna 18:10

Łukasik znakomicie zaznaczyła swoją obecność na boisku. Świeżo po zmianie zablokowała w pojedynkę Fortunę.

Polska - Argentyna 16:10

Natalia Mędrzyk bardzo ciekawie kiwnęła, lecz nie zdołała się zatrzymać i wpadła w siatkę.

Polska - Argentyna 16:8

Smarzek w tym secie jeszcze się nie pomyliła!

Polska - Argentyna 15:8

Ależ potężnie Smarzek. Nasza atakująca jest dziś nie do zatrzymania.

Polska - Argentyna 14:7

Kąkolewska nie skończyła swojego ataku, ale Tosi przekroczyła linię trzeciego metra. Rośnie prowadzenie Polek.

Polska - Argentyna 13:7

Bardzo mądre zagranie Mędrzyk. Przerwa dla trenera reprezetnacji Argentyny.

Polska - Argentyna 12:7

Błąd serwisowy Lazcano.

Polska - Argentyna 11:6

Podwójne odbicie Sagardy. Argentynki protestują.

Polska - Argentyna 10:6

Pleśnierowicz rozprowadziła blok zostawiając Mędrzyk czystą siatkę. Ten punkt to formalność.

Polska - Argentyna 8:6

Argentyna po bloku i w boisko.

Polska - Argentyna 8:5

Zagrywka Tosi w aut. Pierwsza przerwa techniczna i prowadzenie reprezentacji Polski.

Polska - Argentyna 7:4

Bardzo dobry atak Martyny Grajber. Nasza przyjmująca złapała bardzo wysoko piłkę i zmieściła się między rękami blokujących.

Polska - Argentyna 6:3

Smarzek = punkt. Który to już jej skuteczny atak?

Polska - Argentyna 5:3

Niewiele zabrakło Natalii Mędrzyk, by zmieścić się w boisku.

Polska - Argentyna 5:0

Tosi zaatakowała w siatkę. Znakomite otwarcie seta przez Biało-Czerwone! Czas dla Argentyny.

Polska - Argentyna 4:0

Świetna obrona Martyny Grajber i skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska - Argentyna 3:0

Blok Smarzek i Kąkolewskiej. Dwie polskie wieże są dziś nie do przejścia!

Polska - Argentyna 1:0

Długa wymiana na początek, podobnie jak w pierwszym secie. Pleśnierowicz sprytnie zgasiła drugą piłkę w środek boiska Argentyny.

Polska - Argentyna 25:14

Mędrzyk zakończyła soczystym atakiem drugą partię! Polska prowadzi już 2:0!

Polska - Argentyna 24:13

Minimalny błąd serwisowy Martyny Łukasik.

Polska - Argentyna 23:13

Monika Bociek pojawiła się na boisku, ale zepsuła zagrywkę.

Polska - Argentyna 23:12

Witkowska znowu kapitalnie broni! Co za mecz naszej libero! Mędrzyk z nie najlepszej piłki poradziła sobie świetnie.

Polska - Argentyna 22:11

Łukasik pojawiła się na boisku i od razu skończyła atak.

Polska - Argentyna 21:11

Tapia zameldowała się na boisku skutecznym atakiem.

Polska - Argentyna 21:10

Martyna Grajber z trudnej piłki z premedytacją obiła ręce blokujących. Świetne zagranie naszej przyjmującej.

Polska - Argentyna 20:10

Tosi obiła ręce bloku na lewym skrzydle.

Polska - Argentyna 20:9

Kąkolewska dokłada punkt atakiem ze środka.

Polska - Argentyna 19:9

Niewiele brakowało, a Mędrzyk obroniłaby atak rywalek. Ostatecznie to one zdobyły jednak punkt.

Polska - Argentyna 19:8

Tosi zaatakowała w aut, a dodatkowo przekroczyła linię trzeciego metra.

Polska - Argentyna 18:8

Natalia Mędrzyk zaserwowała skrót totalnie zaskakując rywalki! Punkt dla Polek!

Polska - Argentyna 17:8

Pleśnierowicz obroniła potężne uderzenie Tosi. Smarzek dopełniła dzieła atakując z kontry. Czas dla rywalek.

Blok Smarzek-Kąkolewska. Jak to powiedział komentujący to spotkanie Marek Magiera - to jest demolka! Druga przerwa techniczna.

Polska - Argentyna 14:8

Co za cios Smarzek! Nie pozostawiła złudzeń rywalkom!

Fatalny błąd Argentynek. Oddały piłkę za darmo na naszą stronę, a to wykorzystał nie kto inny, jak Malwina Smarzek.

Marlena Pleśnierowicz "poczęstowała" rywalki kąśliwą zgrywką, co utrudniło im wyprowadzenie akcji. W kontrze doskonale zaatakowała Natalia Mędrzyk. Przerwa na życzenie trenera Argentyny.

Polska - Argentyna 10:7

Który to już skuteczny atak Malwiny Smarzek...

Smarzek popisała się świetną obroną, ale na nic się to zdało - Natalia Mędrzyk nie trafiła w ręce bloku.

Kolejny blok Efimienko-Młotkowskiej. Polki schodzą na pierwszą przerwę techniczną na prowadzeniu.

Polska - Argentyna 6:5

Smarzek zmieniła zagrywkę na szybującą, lecz nie zrobiła tym krzywdy rywalkom, które wyprowadziły skuteczną akcję lewym skrzydłem.

Polska - Argentyna 6:4

Rodriguez pomyliła się w polu serwisowym.

Polska - Argentyna 5:4

Smarzek uderzyła przed siebie i po raz pierwszy została zatrzymana przez Argentynki.

Rodriguez skuteczna ze środka.

Polska - Argentyna 5:2

Idealnie szczelny blok pary Smarzek - Efimienko-Młotkowska zdobywa kolejny punkt dla Polski.

Polska - Argentyna 4:2

As serwisowy Agnieszki Kąkolewskiej!

Polska - Argentyna 3:2

Tosi bez bloku. Polki wyszły na prowadzenie.

Polska - Argentyna 2:2

Sagardia popsuła zagrywkę. Mamy remis.

Polska - Argentyna 1:1

Kąkolewska wysoko złapała piłkę i skończyła atak ze środka.

Polska - Argentyna 0:1

Tosi potężnym uderzeniem z drugiej linii otworzyła drugą partię.

Polska - Argentyna 25:11

Skuteczny atak Martyny Łukasik, która przed chwilą pojawiła się na boisku, zakończył pierwszego seta!

Polska - Argentyna 23:11

As serwisowy Martyny Grajber!

Idealne przyjęcie Mędrzyk pozwoliło Marlenie Pleśnierowicz rozegrać akcję środkiem.

Kolejna świetna obrona Witkowskiej. Kontrę wykorzystała Smarzek, lecz chwilę później popsuła zagrywkę.

Po bloku zaatakowała Fortuna.

Tosi zdaniem arbitra zaatakowała w aut, ale trener Argentyny poprosił o sprawdzenie i miał rację - było dotknięcie bloku.

Kapitalny blok Polek! Para Kąkolewska-Grajber zaprezentowała się znakomicie!

Tosi zaatakowała po rękach bloku przy okazji dotykając górnej taśmy. Punkt dla Polski.

Polska - Argentyna 16:9

Pleśnierowicz konsekwentnie zaserwowała na Rodriguez, ale ta świetnie przyjęła, a dodatkowo skończyła akcję z lewego skrzydła.

Marlena Pleśnierowicz popisała się świetnym floatem. Rodriguez nie poradziła sobie z przyjęciem. Druga przerwa techniczna i wysokie prowadzenie Polek.

Świetna obrona Agnieszki Witkowskiej i kontra wykorzystana przez Mędrzyk.

Busquets pomyliła się w ataku z obejścia - piłka za linią boczną.

Kąkolewska bardzo spokojnym atakiem zdobyła kolejny punkt.

Polska - Argentyna 12:6

Argentynki walczyły, ale nie zdołały wybronić piłki.

Nerwowo Efimienko-Młotkowska.

Polska - Argentyna 11:5

Sporo niedokładności w polskim zespole, ale na problemy jest Malwina Smarzek. Kolejny punkt naszej atakującej!

Polska - Argentyna 10:5

Smarzek tym razem daleko w aut.

Polska - Argentyna 9:4

Mocna zagrywka Malwiny Smarzek przynosi kolejny punkt! Nie poradziła sobie Antonela Fortuna.

Polska - Argentyna 8:4

Smarzek się nie myli - tym razem w ataku z drugiej linii. Przerwa techniczna.

Ponownie Efimienko-Młotkowska. Świetne otwarcie naszej środkowej.

Błąd zagrywki Agnieszki Kąkolewskiej.

Efimienko-Młotkowska skuteczna tym razem w ataku ze środka.

Punkt dla Polski! Szczelny blok Smarzek i Efimienko-Młotkowskiej.

Polska - Argentyna 4:3

Smarzek tym razem z prawego skrzydła, ale równie skutecznie.

Świetna zagrywka Natalii Mędrzyk. Z przyjęciem nie poradziła sobie Elina Rodriguez.

Pierwszy punkt Malwiny Smarzek. Niezwykle spokojny atak z lewego skrzydła.

Skuteczny atak z szóstej strefy Tosi. Mamy wyrównanie.

Długa wymiana na początek! Natalia Mędrzyk rozpoczęła od skutecznej kiwki.

Znamy składy obu drużyn:

Polska: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Agata Witkowska (l)

Teraz Mazurek Dąbrowskiego.

Czas na hymny narodowe. Jako pierwszy hymn Argentyny.

Rozpoczyna się prezentacja drużyn.

W Bydgoszczy trwa rozgrzewka. Już niedługo rozpocznie się spotkanie dziesiątej kolejki Ligi Narodów.

Argentyna jak dotąd nie wygrała i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ligi Narodów.

Polki po trzech tygodniach podróży wracają do kraju i zagrają w Bygdoszczy! Mają za sobą turnieje w Lincoln (USA), Macan (Chiny) i Apeldoorn (Holandia).

Witamy w naszej relacji z meczu siatkarskiej Ligi Narodów Polska - Argentyna!