Fonfara stracił sparingpartnera. Balski miał atak wyrostka

Sporty walki

Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) przygotowuje się w Zakopanem do walki z Ismaiłem Siłłachem (25-5, 19 KO) na Warsaw Boxing Night. Sparingpartnerem Fonfary miał być Adam Balski (12-0, 8 KO), ale na jednym sparingu się skończyło, bowiem ten ostatni miał atak wyrostka i przejdzie zabieg chirurgiczny.

Fonfara jakiś czas temu zapowiedział przejście do kategorii cruiser, ale jego pojedynek z Siłłachem odbędzie się w limicie umownym. Mimo to w Zakopanem polski pięściarz miał sparować z czołowym polskim junior ciężkim - Adamem Balskim. Ten pojawił się stolicy polskich Tatr przed kilkudziesięcioma godzinami i zdążył odbyć jeden sparing z Fonfarą, który zdaniem obserwatorów stał na wysokim poziomie.

 

- Sparowanie z Fonfarą to dla mnie duży zaszczyt. Jest to bardzo doświadczony zawodnik i mogłem się od niego wiele nauczyć. Nie było lekko, ale właśnie o to mi chodziło. Zdaję sobie sprawę, że tylko ciężki trening z nieraz lepszymi pięściarzami zrobi ze mnie lepszego boksera - mówił po sparingu 27-latek.

Balski od poniedziałku odczuwał jednak ból, który we wtorek nasilił się na tyle, że pięściarz musiał udać się do szpitala. Tam okazało się, że powodem niedyspozycji zawodnika jest ból wyrostka robaczkowego. Balski ma przejść operację w ciągu najbliższych godzin.

Andrzej Fonfara i Ismaił Siłłach zmierzą się walce wieczoru gali Warsaw Boxing Night, która odbędzie się 16 czerwca na Torwarze. Dla Polaka będzie to powrót po 12 latach na polskie ringi. W stolicy swoje umiejętności zaprezentuje także między innymi Michał Cieślak.

 

Rozmowa z Adamem Balskim przeprowadzona kilkanaście godzin temu w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze