MŚ 2018. Analitycy: Brazylia z największymi szansami

Piłka nożna
MŚ 2018. Analitycy: Brazylia z największymi szansami
fot. PAP/EPA

Holenderski serwis analityczny Gracenote wskazał Brazylię jako faworyta piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. "Canarinhos" otrzymali 21 procent szans na zwycięstwo w turnieju. Według tej firmy istnieje 50-procentowe prawdopodobieństwo, że Polska wyjdzie z grupy H.

Za Brazylijczykami uplasowali się Hiszpanie (10 procent szans), następnie obrońcy tytułu Niemcy oraz Argentyńczycy (po 8 procent), potem Francuzi (6 procent) oraz grupowi rywale biało-czerwonych - Kolumbijczycy (5 procent). Takie samo prawdopodobieństwo na triumf uzyskali Peruwiańczycy (5 proc.), którzy wystąpią w mundialu po raz pierwszy od 1982 r.

 

"Canarinhos", którzy w MŚ zagrają w grupie E z Kostaryką, Serbią i Szwajcarią, dostali też największe szanse - 90 procent, spośród wszystkich uczestników turnieju na awans do fazy pucharowej. Polska (50 procent szans na awans do 1/8 finału) będzie rywalizować w grupie H z Kolumbią (77 procent), Senegalem (45 procent) i Japonią (29 procent).

 

Przed dwoma lata holenderska firma trafnie wytypowała, że biało-czerwoni wystąpią w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy. Wówczas podopieczni trenera Adama Nawałki przegrali w 1/4 finału po karnych z Portugalią, późniejszym mistrzem.

 

Analizy oparta na danych statystycznych i milionie symulacji. Gracenote zajmuje się analizą danych dotyczących sportu, m.in. zamieszcza regularnie w medialnej przestrzeni publicznej prognozy olimpijskie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze