Trzech Saudyjczyków poniesie karę za mecz z Rosją

Piłka nożna
Trzech Saudyjczyków poniesie karę za mecz z Rosją
fot. PAP
Na zdjęciu napastnik Mohammad Al-Sahlawi

Prezes piłkarskiej federacji Arabii Saudyjskiej jest zażenowany poziomem, jaki zaprezentowała reprezentacja jego kraju w pierwszym meczu mistrzostw świata 2018 przeciwko Rosji (0:5). Adel Ezzat zapowiedział nawet ukaranie trzech, jego zdaniem najgorszych piłkarzy, gdy wrócą już z rosyjskiej imprezy do domu.

Trzech Saudyjczyków zostanie ukaranych finansowo przez federację po powrocie do kraju. Zdaniem wielu komentatorów występ całego zespołu w meczu otwarcia był jednym z najgorszych w historii finałów mistrzostw świata. Mimo że raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie postrzegał tej drużyny w kontekście sięgnięcia po Puchar Świata, to prezes tamtejszej federacji i tak uznał wysoką porażkę z Rosjanami za rozczarowującą ponad miarę. Ponadto wskazał trzech piłkarzy, którzy będą musieli ponieść kary finansowe.

"Jesteśmy bardzo rozczarowani. Rezultat meczu otwarcia jest całkowicie niesatysfakcjonujący, ponieważ w żadnym stopniu nie odzwierciedla on prawdziwego poziomu drużyny. Kilku piłkarzy spotka kara, a będą nimi na pewno bramkarz Abdullah Al-Mayouf, napastnik Mohammad Al-Sahlawi oraz obrońca Omar Hawsawi" - powiedział Ezzat na łamach gazety Al-Youm Assabaa.

Saudyjczycy nadal mają dwa mecze na zrehabilitowanie się, jednak ciężko przypuszczać, by po porażce z Rosją zdołali ograć być może jeszcze silniejsze reprezentacje Urugwaju i Egiptu.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze