Przegląd prasy: Cztery dylematy Adama Nawałki

Piłka nożna

Mundial rozkręca się coraz bardziej. O Cristiano Ronaldo, który był gwiazdą meczu Portugalia – Hiszpania (3:3) pisze polska prasa. Brukowce analizują również sytuacje reprezentacji polski. O grzechach z przeszłości i dylematach Adama Nawałki pisze Przegląd Sportowy oraz katowicki Sport. Przemysław Iwańczyk w programie Studio Futbol 2018 opowiada o głównych tematach sportowej prasy.

Przemysław Iwańczyk: Przegląd Sportowy daje na okładkę Cristiano Ronaldo. Polskie gazety zachwycają się tym, co wczoraj wydarzyło się na meczu Portugalia – Hiszpania. Wnętrze numery poświęcone reprezentacji Polski. Cztery dylematy Adama Nawałki. Jeśli trener ma jeszcze jakieś znaki zapytania, to dotyczą one czterech pozycji, a przede wszystkim bramkarza. Informator z PZPN mówi tak – Tym razem decyzję łatwiej było podjąć niż ją przekazać. Wskazanie na Wojtka Szczęsnego, który ma być numerem jeden. Kolejna niewiadoma dotyczy Thiago Cionka oraz Michała Pazdana. Decyzja należy do trenera, który wystawił Pazdana obok Bednarka w meczu towarzyskim. Trzeci dylemat to Góralski czy Linetty oraz Milik lub Zieliński.

 

Czytamy również o tym, co wydarzyło się na poprzednich mundialach. Dziennikarze PS piszą o 7 grzechach głównych, odnosząc się do poprzednich wydarzeń, które negatywnie wpływały na reprezentacje.  Był to grzech pychy, jeśli dotyczy to reprezentacji z 2002 roku oraz grzech chciwości, kiedy w 1978 roku drużyna miała myśleć przede wszystkim o pieniądzach.

 

Rozmowa z Markiem Koźmińskim - uczestnikiem mundialu w 2002 roku, a teraz wiceprezesem PZPN, który twierdzi, że drużyna na mistrzostwach nie ma prawa się pomylić. -Adam Nawałka postawi na sprawdzony wariant defensywny - mówi były piłkarz.

 

Sport pisze o Ronaldo jako napastniku z innego wymiaru. W środku czytamy głównie o Michale Pazdanie – historia, która dotyczy nowego szefa defensywy pod nieobecności Kamila Glika. Dziennikarze Sportu zadają pytanie, czy zdoła dyrygować defensywą z partnerem, z którym nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w grze?

 

Cały przegląd prasy w załączonym materiale wideo

Przemysław Iwańczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze