Golla piłkarzem Śląska Wrocław

Piłka nożna
Golla piłkarzem Śląska Wrocław
fot. Cyfrasport

Wojciech Golla został piłkarzem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. Środkowy obrońca ostatnio grał w holenderskim NEC Nijmegen, a wcześniej Pogoni Szczecin.

Golla piłkarską przygodę rozpoczynał w Lechu Poznań, ale na boiskach ekstraklasy zadebiutował w barwach Pogoni. W Szczecinie prezentował się na tyle dobrze, że dostał powołanie do reprezentacji Polski i z orzełkiem na piersi zadebiutował w spotkaniu z Mołdawią.

Z Pogoni Golla przeniósł się do NEC Nijmegen, gdzie spędził trzy sezony. Z końcem czerwca wygasa mu kontrakt i piłkarz postanowił nie przedłużać umowy z holenderskim klubem.

Komentując swoje przejście do Śląska zawodnik stwierdził, że decyzja o powrocie do ekstraklasy nie była łatwa. - Śląsk był jednak bardzo konkretny. Uważam, że to bardzo dobry klub i będę miał tu doskonałe warunki do rozwoju. Chcę jak najszybciej wywalczyć miejsce w podstawowym składzie – dodał piłkarz, który ze Śląskiem związał się dwuletnią umową.

To już czwarty zawodnik pozyskany przez wrocławian w przerwie między sezonami. Wcześniej kontrakty z „Wojskowymi” podpisali: Damian Gąska, Jakub Łabojko i Daniel Szczepan. Bliski Śląska jest również Mateusz Radecki z Wigier Suwałki.

 

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie