Liga Narodów: Francja zdemolowała Rosję w meczu na szczycie

Siatkówka

W jednym z ostatnich spotkań historycznej Ligi Narodów Francja nie dała najmniejszych szans Rosji, wygrywając 3:0. Wynik dziwi o tyle, że było to starcie dwóch najlepszych zespołów klasyfikacji generalnej. Dzięki pewnemu zwycięstwu Trójkolorowi zakończyli fazę zasadniczą na pierwszym miejscu.

Na zakończenie fazy zasadnicznej Ligi Narodów w Modenie mieliśmy okazję obejrzeć starcie dwóch najlepszych ekip, będące przedsmakiem przed zbliżającym się Final Six. Rosjanie w 14 meczach zgromadzili 34 punkty, Francuzi 32. Dość nieoczekiwanie to Trójkolorowi okazali się dużo lepsi w meczu na szczycie.
 
Earvin N'Gapeth i spółka grali niezwykle drużynowo, rozprawiając się ze Sborną bardzo okazale. Warty uwagi był drugi set, wygrany przez Francję do 13! Trójkolorowi dominowali w każdym aspekcie gry, jednak najbardziej szokuje liczba punktów zdobytych po błędach własnych rywali: aż 24:11 na korzyść Francji!
 
Dzięki zdecydowanej wiktorii za trzy punkty podopieczni Laurenta Tillie przeskoczą Rosjan i awansują na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej Ligi Narodów. W Final Six obok tych dwóch zespołów zagrają jeszcze Serbia, USA, Brazylia i Polska.
 
Francja - Rosja 3:0 (25:20, 25:13, 25:18)
 
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie