Ekstraklasa: 31 zawodników na obozie Lechii w Gniewinie

Piłka nożna
Ekstraklasa: 31 zawodników na obozie Lechii w Gniewinie
fot. Cyfrasport

31 piłkarzy zabrał w poniedziałek na pierwsze letnie zgrupowanie trener występującej w ekstraklasie Lechii Piotr Stokowiec. W Gniewinie gdańszczanie będą przebywać do 1 lipca i w tym czasie rozegrają dwa sparingi z Bytovią Bytów i Chojniczanką Chojnice.

Do Gniewina pojechali nowi zawodnicy, Indonezyjczyk Egy Maulana Vikri, serbski bramkarz Zlatan Alomerovic i Jarosław Kubicki, a także piłkarze wracający z wypożyczeń, Jakub Arak, Michał Mak, Mateusz Lewandowski, Karol Fila, Daniel Mikołajewski i Tomasz Makowski. W kadrze znaleźli się także juniorzy, m. in. Mateusz Sopoćko, Maciej Kaczorowski, Przemysław Macierzyński, Maciej Woźniak i Mateusz Żukowski.

Ten ostatni zdobył nawet w bramkę w przegranym przez biało-zielonych 1:2 pierwszym sparingu z mistrzem Cypru Apoelem Nikozja. W Gniewinie gdańszczanie rozegrają kolejne dwa mecze kontrolne (w sumie mają w planie siedem takich spotkań) z pierwszoligowcami – w piątek zmierzą się z Bytovią Bytów, a w sobotę z Chojniczanką Chojnice.

Drugi obóz zaplanowano od 2 do 7 lipca w Opalenicy. Na inauguracje ekstraklasy lechiści zagrają w piątek 20 lipca w Białymstoku z Jagiellonią.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie