Liga Narodów: Poznaliśmy skład Brazylii na Final Six

Siatkówka

Selekcjoner Renan dal Zotto ogłosił skład reprezentacji Brazylii na Final Six Ligi Narodów siatkarzy. Turniej zostanie rozegrany w dniach 4–8 lipca na stadionie piłkarskim w Lille, a wśród sześciu czołowych drużyn zagra również reprezentacja Polski.

Selekcjoner ekipy Canarinhos ostateczną decyzję podjął po piątkowym treningu. W sobotę czternastu wybrańców uda się w podróż do Francji.

 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że znów znalazłem się w kadrze i mogę pomóc naszej drużynie w tym ważnym momencie, którym jest turniej finałowy. Czuję się bardzo dobrze. Chcę grać, a przede wszystkim czuć zaszczyt noszenia koszulki reprezentacji Brazylii. Jak zwykle postaram się zagrać najlepiej jak potrafię - powiedział Mauricio Souza. Środkowy, który podczas turnieju w Warnie doznał kontuzji mięśni brzucha, wrócił do kadry Canarinhos.

 

W środę 4 lipca meczem z gospodarzami Brazylijczycy zainaugurują zmagania w turnieju finałowym. Starcie Francja – Brazylia będzie okazją do rewanżu za zeszłoroczny finał Ligi Światowej. Wówczas siatkarze Canarinhos przegrali na własnym terenie, na stadionie Arena da Baixada w Kurytybie, po zaciętym starciu 2:3 (13:15 w tie-breaku). Czy na Stade Pierre-Mauroy w Lille będziemy świadkami rewanżu drużyny z Ameryki Południowej?

 

W fazie interkontynentalnej siatkarze Brazylii zajęli piąte miejsce w tabeli, z podobnym bilansem jak reprezentacja Polski (10 zwycięstw – 5 porażek), wyprzedzili jednak biało-czerwonych o punkt.

 

W turnieju finałowym Brazylijczycy zagrają w grupie A, gdzie ich rywalami – obok Francuzów – będą jeszcze Serbowie. W grupie B zagrają natomiast reprezentacje Rosji, USA i Polski. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrają w półfinałach, które zostaną rozegrane w sobotę 7 lipca. Dzień później odbędą się mecze o medale premierowej edycji Ligi Narodów.

 

Skład reprezentacji Brazylii na turniej Final Six Ligi Narodów siatkarzy (Lille, 4–8 lipca):

 

rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona.
przyjmujący: Mauricio Borges, Lucas Loh, Douglas Souza, Victor Cardoso.
atakujący: Evandro Guerra, Wallace De Souza.
środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos.
libero: Murilo Endres, Thales Hoss.

 

Mecze Brazylii w fazie grupowej:

 

2018-07-04: Francja – Brazylia (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-07-05: Serbia – Brazylia (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu turnieju Ligi Narodów w Melbourne: Polska – Brazylia 1:3  (22:25, 23:25, 25:23, 23:25).

RM, Polsat Sport, cbv.com.br

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze