Przyjmujący odchodzi ze Skry Bełchatów

Siatkówka
Przyjmujący odchodzi ze Skry Bełchatów
fot. CyfraSport
Nikołaj Penczew (z lewej) rozstaje się z PGE Skrą

Po dwóch sezonach Nikołaj Penczew odchodzi z PGE Skry. Z bełchatowskim klubem zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski.

O fakcie rozstania z Penczewem poinformowała oficjalna strona bełchatowskiego klubu. - Pamiętam mój pierwszy wywiad dla skra.pl. Powiedziałem wtedy, że chcę wygrać złoto z Bełchatowem i to się udało. Bardzo się cieszę. Niestety w ostatnim sezonie nie rozegrałem wielu spotkań, ale dałem z siebie 100%, zarówno na treningach, jak i w każdym meczu, w którym dostałem szansę. Nasz dobry wynik był zasługą całej drużyny – mówi Bułgar w wywiadzie dla oficjalnej strony Skry.

W pierwszym sezonie spędzonym w Bełchatowie był podstawowym zawodnikiem drużyny PGE Skry. W rozgrywkach PlusLigi zdobył 246 punktów (192 atakiem, 29 zagrywką, 25 blokiem). W drugim rzadziej występował w wyjściowym składzie (103 punkty), ale gdy już pojawiał się na boisku, nie zawodził. Zapamiętamy przede wszystkim jego dobre wejście w decydującym o Mistrzostwie Polski meczu w Kędzierzynie-Koźlu oraz w ważnym spotkaniu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów na Podpromiu.

Bełchatowski klub był szóstym w karierze bułgarskiego przyjmującego. Wcześniej związany był z Victorią Płowdiw, Pirin Balkanstroj Razłog, Coprą Elior Piacenza, Effectorem Kielce i Asseco Resovią Rzeszów.

psl, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie