Po dwóch dniach mistrzostw Przybytek i Kołodziński sklasyfikowani są na najwyższym miejscu z europejskich ekip, ale te regaty odbywają się także w formule otwartej i na prowadzeniu znajdują się Argentyńczycy, bracia Yago Lange i Klaus Lange. Trzecią pozycję zajmują Australijczycy William Phillips i Iain Jensen.

W poniedziałek bardzo dobrze spisali się Dominik Buksak (AZS AWFiS) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań). Drugi polski duet wygrał dwa wyścigi, zajął też trzecią oraz piątą pozycję, dzięki czemu awansował z 20. na szóstą lokatę.

- W niedzielę nie mieliśmy swojego dnia, ale ważne, że w dwóch słabszych wyścigach walczyliśmy do końca i w dużej mierze zdołaliśmy odrobić straty. Dwie 12. lokaty były dla nas pewnym rozczarowaniem, jednak nie przekreśliły naszych szans na dobry wynik. A dzięki udanym dzisiejszym startom pozwoliły nam zameldować się w czołówce mistrzostw – stwierdził Buksak.

W klasie 49er FX dziewiątą pozycję zajmują Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS), a na 14. sklasyfikowane są bliźniczki Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn). Stawkę 48 załóg z 23 państw otwierają Norweżki Helene Naess i Marie Ronningen, a za nimi plasują się siostrzany duet z Hiszpanii Carla i Marta Carrasco oraz Stephanie Roble i Margaret Shea ze Stanów Zjednoczonych.

W trzeciej olimpijskiej klasie, katamaranach Nacra 17, rywalizują 53 duety z 22 krajów. Prowadzą Gemma Jones i Jason Saunders z Nowej Zelandii, którzy wyprzedzają Hiszpanów Fernando Echavarriego i Tarę Pacheco oraz Brytyjczyków Bena Saxtona i Nikki Boniface. Najlepsi z polskich żeglarzy, Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska (UKS Navigo Sopot) plasują się na 37. pozycji.

Medalistów gdyńskich mistrzostw poznamy w piątek.