Diamentowa Liga: Weekend w Londynie z trojgiem Polaków

Inne
Diamentowa Liga: Weekend w Londynie z trojgiem Polaków
fot. Cyfrasport

Trójka Polaków wystąpi w dwudniowym mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. W niedzielę na 800 m pobiegnie wicemistrz świata Adam Kszczot, oraz na milę Sofia Ennaoui. A na 200 m, ale dla niewidomych, będzie rywalizowała w sobotę Joanna Mazur. Transmisje zawodów Diamentowej Ligi na sportowych antenach Polsatu.

Zawody w stolicy Wielkiej Brytanii zawsze są dwudniowe. To postulat Brytyjczyków, którzy do programu wprowadzają konkurencje dla niepełnosprawnych oraz młodzieży. W ten sposób próbują zachęcać społeczeństwo do uprawiania tej dyscypliny. Zawsze rozgrywane są także sztafety, a w biegach sprinterskich odbywają się eliminacje, które nie zdarzają się w innych mityngach Diamentowej Ligi.

 

Kszczot i Ennaoui przylecą do Londynu prosto z mistrzostw Polski, które do niedzieli odbywają się w Lublinie. To też jeden z powodów, dla których Kszczot postanowił powalczyć w krajowym czempionacie na dystansie 1500 m.

 

„Takie przetarcie dobrze mi zrobi” – uważa. Zresztą dokładnie ten sam manewr wykonał przed rokiem.

 

W niedzielę będzie miał okazję zmierzyć się z całą światową czołówką. Taki start w obliczu zbliżających się mistrzostw Europy w Berlinie bardzo mu się przyda. Na starcie w Wielkiej Brytanii zameldować się mają m.in. Kenijczycy Wyclife Kinyamal i Emmanuel Korir czy Botswańczyk Nijel Amos.

 

Dokładnie taki sam scenariusz jak Kszczot wybrała Ennaoui, która jednak specjalizuje się na dystansie 1500 m. W Londynie pobiegnie jednak na milę. W ostatnich startach pokazała, że wróciła jej szybkość, którą doskonale potrafi wykorzystać na końcowych metrach. Gwiazdą ma być jednak uwielbiana w Wielkiej Brytanii Laura Muir.

 

Już w sobotę na 200 m dla niewidomych wystąpi Mazur, która jest mistrzynią świata na… 1500 m.

 

Zawody są rozgrywane też o innych niż zazwyczaj porach. Diamentowa Liga najczęściej odbywa się wieczorami, w Londynie w ciągu dnia.

To będą już przedostatnie zawody tego cyklu przed finałami w Brukseli i Zurychu.

 

Transmisje zawodów Diamentowej Ligi na sportowych antenach Polsatu.

SA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie