Milan zagra w europejskich pucharach!

Piłka nożna
Milan zagra w europejskich pucharach!
fot. PAP

AC Milan, który został ukarany przez UEFA wykluczeniem z gry w europejskich pucharach, będzie mógł jednak w nich wystąpić. Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, a ten pozytywnie rozpatrzył prośbę Włochów.

Problemy finansowe to nie nowość w klubie z Mediolanu. W 2017 roku Silvio Berlusconi sprzedał Milan chińskiemu konsorcjum za 740 milionów euro. To jednak nie polepszyło sytuacji zespołu. Duże pieniądze wydane w budowanie nowej drużyny nie przyniosły wielu sukcesów, a ekipa, która miała walczyć o najwyższe cele ledwo łapała się do Ligi Europy.

W czerwcu UEFA ukarała Milan wykluczeniem na dwa sezony z europejskich pucharów za załamanie zasad finansowych Fair Play. "Rossoneri" postanowili się odwołać do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Kluczową sprawą dla decyzji tej instytucji była zmiana w strukturach właścicielskich Milanu. Trybunał uznał, że obecna sytuacja jest dużo lepsza, ponadto jego zdaniem UEFA nie uwzględniła kilku ważnych szczegółów. 

Klub z Mediolanu będzie mógł więc wystartować w rozgrywkach Ligi Europy. Milan w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce w rozgrywkach Serie A, co zagwarantowało mu grę w fazie grupowej Ligi Europy. Klub ma na swoim koncie m.in. osiemnaście tytułów mistrza Włoch, siedem razy triumfował także w rozgrywkach Ligi Mistrzów (Pucharu Europy).

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie