Problemy finansowe to nie nowość w klubie z Mediolanu. W 2017 roku Silvio Berlusconi sprzedał Milan chińskiemu konsorcjum za 740 milionów euro. To jednak nie polepszyło sytuacji zespołu. Duże pieniądze wydane w budowanie nowej drużyny nie przyniosły wielu sukcesów, a ekipa, która miała walczyć o najwyższe cele ledwo łapała się do Ligi Europy.

W czerwcu UEFA ukarała Milan wykluczeniem na dwa sezony z europejskich pucharów za załamanie zasad finansowych Fair Play. "Rossoneri" postanowili się odwołać do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Kluczową sprawą dla decyzji tej instytucji była zmiana w strukturach właścicielskich Milanu. Trybunał uznał, że obecna sytuacja jest dużo lepsza, ponadto jego zdaniem UEFA nie uwzględniła kilku ważnych szczegółów. 

Klub z Mediolanu będzie mógł więc wystartować w rozgrywkach Ligi Europy. Milan w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce w rozgrywkach Serie A, co zagwarantowało mu grę w fazie grupowej Ligi Europy. Klub ma na swoim koncie m.in. osiemnaście tytułów mistrza Włoch, siedem razy triumfował także w rozgrywkach Ligi Mistrzów (Pucharu Europy).