Mistrzostwa świata 2018 co prawda się skończyły, ale ich echa jeszcze nie przeminęły. Nadal ocenia się występy piłkarzy, w tym również Neymara Juniora, który miał poprowadzić brazylijską drużynę do zwycięstwa w finale. Ostatecznie zespół z Ameryki Południowej odpadł w ćwierćfinale, a sam piłkarz przez swoją postawę na boisku znalazł się w ogniu krytyki i żartów. Kłopotów wizerunkowych przybyło mu w ostatnim czasie również ze względu na zachowanie jego ojca.

 

Podczas pobytu Brazylijczyków na mundialu w Rosji Neymar Senior był jedynym członkiem rodzin piłkarzy, który przebywał z nimi w hotelu. "Folha de Sao Paulo" doniosła, że po ostatnim meczu fazy grupowej ze Szwajcarią, miał on zorganizować w hotelu imprezę. Te same źródła poinformowały gazetę, że nie spodobało się to sztabowi szkoleniowemu. Eduardo Gaspar miał być osobą, która skonfrontowała się z ojcem gracza PSG, a w odpowiedzi usłyszał, że będzie dla niego lepiej, jeśli Brazylia zdobędzie tytuł mistrza świata. W przeciwnym razie straci pracę.

Obie strony zaprzeczyły, że sytuacja miała miejsce. Kiedy jednak jeden z dziennikarzy gazety zadzwonił i zapytał o nią Neymara Sr., ten wpadł w szał, a jego odpowiedź prezentowała niezwykle niski poziom.

- Nie znam cię, nie wiem kim jesteś. Nie masz prawda do mnie dzwonić. Nie było żadnej imprezy, rozumiesz? Chcesz sprzedać to gazetom? W takim razie zrobiłem imprezę z twoją matka. Osobą, z którą tam byłem, jest twoja matka – powiedział ojciec gwiazdy brazylijskiego futbolu.

Brazylijczyk prawdopodobnie nie spodziewał się, że rozmowa mogła zostać nagrana.