Babilon MMA 5: Pawlak nowym zawodnikiem w karcie walk!

Sporty walki

Paweł Pawlak (13-3, 7 KO, 3 Sub) podpisał kontrakt na wyłączność z organizacją Babilon MMA. Były zawodnik UFC wystąpi już 18 sierpnia w Międzyzdrojach. Jego rywalem na gali Babilon MMA 5 będzie Rafał Lewoń (14-8, 5 KO, 7 Sub).

Pawlak to jeden z czołowych zawodników dywizji półśredniej w Polsce. Jako jeden z nielicznych fighterów znad Wisły miał okazję walczyć w najmocniejszej lidze MMA na świecie. Do UFC trafił po niesamowitej serii 9 zwycięstw z rzędu. Dla amerykańskiego giganta stoczył 3 pojedynki. Po odejściu z UFC zanotował porażkę i 2 zwycięstwa.W ostatnim starciu na gali Babilon MMA 2 znokautował Adama Niedźwiedzia. W całej zawodowej karierze "Plastinho" odniósł 13 zwycięstw (z czego aż 10 przed czasem) i doznał 3 porażek.

 

- Cieszę się, że kolejny czołowy zawodnik z Polski wybrał naszą ofertę. Wierzę, że Pawlak będzie jedną z naszych gwiazd. Dołącza do dywizji półśredniej, która powoli staje się siłą Babilon MMA - mówi Tomasz Babiloński, właściciel organizacji.

 

- Po tym, jak zostałem wolnym zawodnikiem, na stole pojawiło się kilka ofert. Tomasz Babiloński przedstawił tę najkonkretniejszą. Negocjacje sprawnie poprowadził mój nowy menadżer Artur Gwóźdź z Artnox Fight Sport, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Czekam już z niecierpliwością na pierwszą walkę i dalszy rozwój wydarzeń w dywizji półśredniej Babilon MMA. Będzie ciekawie! - przekonuje Pawlak.

 

Najbliższym rywalem zawodnika Fight Club Łódź będzie jeden z lokalnych bohaterów. Rafał Lewoń to przedstawiciel klubu Berserkers Team Kołobrzeg. "Kaszana" ma na koncie 14 zwycięstw i 8 przegranych. W swojej karierze mierzył się między innymi z Roberto Soldiciem, Mateuszem Zawadzkim, Danielem Skibińskim, Abu Azaitarem czy Michałem Golasińskim.

 

Przypominamy, że w walce wieczoru gali Babilon MMA 5 w Międzyzdrojach wystąpi Szymon Kołecki (6-0, 6 KO). Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów wyjdzie do klatki już po raz 7. Kibice obejrzą również w akcji Rafała Haratyka (9-3-2, 2 KO, 4 Sub), Marcina Naruszczkę (19-8-1, 7 KO, 2 Sub), Daniela Skibińskiego (11-5, 1 KO, 2 Sub), Kamila Oniszczuka (5-0, 1 KO, 1 Sub), Saida-Magomeda Abdulkadirova (4-0, 1 KO, 2 Sub), Dawida Pepłowskiego (0-0) czy Sławomira Brylę (0-0).

 

Transmisja gali na antenach grupy Polsat.

 

Bilety są w sprzedaży na stronie eventim.pl.

 

Karta walk Babilon MMA 5:

 

Walki wieczoru

93 kg: Szymon Kołecki (6-0) – TBA

77,1 kg: Daniel Skibiński (11-5) – TBA

83,9 kg: Rafał Haratyk (9-3-2) – Marcin Naruszczka (19-8-1)

 

Karta główna

77,1 kg: Paweł Pawlak (13-3) - Rafał Lewoń (14-8)

93 kg: Dawid Pepłowski (0-0) - Sławomir Bryla (0-0)

77,1 kg: Kamil Oniszczuk (5-0) – Said-Magomed Abdulkadirov (4-0)

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze