Wisła oddała pieniądze Błaszczykowskiemu... z odsetkami

Piłka nożna
Wisła oddała pieniądze Błaszczykowskiemu... z odsetkami
Fot. Cyfrasport

Według dziennika "Przegląd Sportowy" Wisła Kraków spłaciła pożyczkę, jakiej udzielił jej Jakub Błaszczykowski. Pieniądze z otrzymanych odsetek piłkarz jednak postanowił przekazać na cel dobroczynny.

Wisłę w czasie okienka transferowego opuściło wielu graczy, a na dodatek, ze względu na zaległości finansowe, doszło do wypowiedzenia umowy najmu stadionu przy ulicy Władysława Reymonta 22. Ostatecznie w tej sprawie "Białą Gwiazdę" wspomogła Ekstraklasa S.A., regulując część jej zobowiązań finansowych.

 

Tydzień temu w mediach pojawiła się informacja, że Błaszczykowski udzielił swojemu dawnemu klubowi wsparcia finansowego. Kwota pożyczki miała przekroczyć ponad milion złotych. Okazuje się, że pożyczka, jakiej udzielił zawodnik VfL Wolfsburg została już spłacona. Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Michał Trela poinformował, że nie miała ona miejsca w ostatnich tygodniach, lecz na wiosnę, kiedy klub starał się o licencję na grę w europejskich pucharach.

Na wsparciu finansowym dla zespołu, w którym występował przez 2,5 roku, gesty Błaszczykowskiego się nie kończą. Wszystkie pieniądze, które należały mu się z tytułu odsetek, przekazał na bilety na mecze Wisły dla dzieci z domów dziecka. 33-latek znany jest ze swojej działalności dobroczynnej, skierowanej głównie do dzieci i młodzieży. Jest założycielem "Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski", a w 2016 roku został odznaczony Orderem Uśmiechu, w uznaniu swojej działalności charytatywnej.

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze