"Na Memoriale Wagnera oczekujemy od Heynena wszystkich odpowiedzi"

Siatkówka

Szesnasta edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2018 roku. Będzie to ostatni poważny test reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii, które odbędą się we wrześniu. - Mamy nadzieję, że trener Heynen wreszcie pokaże nam swoją najmocniejszą szóstkę - zapowiedział turniej Łukasz Kadziewicz.

Kilka razy zwycięstwo w Memoriale Wagnera zwiastowało sukces na następującej niedługo później wielkiej imprezie. W 2006 roku występ ekipy Raula Lozano miał potwierdzenie na mundialu w Japonii. W 2009 roku u Daniela Castellaniego zakończył się mistrzostwem Starego Kontynentu, a w 2014 roku niezwykła walka zespołu Stephane'a Antigi z Rosją i Bułgarią na pojedyncze sety mogła dać sygnał, że w mistrzostwach świata także będziemy mocni.
 
W tym roku musimy wierzyć, że będzie podobnie. Obsada raz jeszcze będzie mocna: mistrz Europy - Rosja, zawsze niebezpieczna Francja i Kanada, która w ostatnich latach przebiła się do ścisłej światowej czołówki. Dla ekipy Vitala Heynena będzie to ostatni i niezwykle ważny test przed MŚ we Włoszech i Bułgarii.
 
- Tu już nie będzie piętnastu spotkań i będziemy oczekiwać, że trener Heynen wreszcie pokaże nam pierwszą szóstkę i najważniejszych zawodników. Będzie to prezentacja drużyny i będziemy mogli się zastanowić na co nas stać podczas imprezy kończącej sezon reprezentacyjny - powiedział Łukasz Kadziewicz.
 
W materiale o turnieju wypowiedzieli się także między innymi Jerzy Mróz, a więc prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera oraz byli i obecni reprezentanci Polski.
 
W załączonym materiale wideo wyjątkowy materiał Memoriał Wagnera: Puchar Mistrzów. Turniej odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.
Marcin Lepa, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie