Kilka razy zwycięstwo w Memoriale Wagnera zwiastowało sukces na następującej niedługo później wielkiej imprezie. W 2006 roku występ ekipy Raula Lozano miał potwierdzenie na mundialu w Japonii. W 2009 roku u Daniela Castellaniego zakończył się mistrzostwem Starego Kontynentu, a w 2014 roku niezwykła walka zespołu Stephane'a Antigi z Rosją i Bułgarią na pojedyncze sety mogła dać sygnał, że w mistrzostwach świata także będziemy mocni.
 
W tym roku musimy wierzyć, że będzie podobnie. Obsada raz jeszcze będzie mocna: mistrz Europy - Rosja, zawsze niebezpieczna Francja i Kanada, która w ostatnich latach przebiła się do ścisłej światowej czołówki. Dla ekipy Vitala Heynena będzie to ostatni i niezwykle ważny test przed MŚ we Włoszech i Bułgarii.
 
- Tu już nie będzie piętnastu spotkań i będziemy oczekiwać, że trener Heynen wreszcie pokaże nam pierwszą szóstkę i najważniejszych zawodników. Będzie to prezentacja drużyny i będziemy mogli się zastanowić na co nas stać podczas imprezy kończącej sezon reprezentacyjny - powiedział Łukasz Kadziewicz.
 
W materiale o turnieju wypowiedzieli się także między innymi Jerzy Mróz, a więc prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera oraz byli i obecni reprezentanci Polski.
 
W załączonym materiale wideo wyjątkowy materiał Memoriał Wagnera: Puchar Mistrzów. Turniej odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.