ME Berlin 2018: Bednarek siódmy w skoku wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź) wynikiem 2,27 zajął siódme miejsce w konkursie skoku wzwyż w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Złoty medal rezultatem 2,35 wywalczył mający polskie korzenie Niemiec Mateusz Przybyłko.

Stadion Olimpijski nie był ponownie szczęśliwy dla Bednarka, który dziewięć lat temu zdobył tu brązowy medal mistrzostw świata, co było sensacją.

Srebro wywalczył w Berlinie Białorusin Maksym Nedasekau (2,33), a brąz Rosjanin startujący pod neutralną flagą Ilia Iwaniuk (2,31).

Rodzice Przybyłki pochodzą z Dolnego Śląska, a brat Kacper grał dla biało-czerwonej reprezentacji piłkarskiej do lat 21. 26-latek w marcu w Birmingham cieszył się z brązowego medalu halowych mistrzostw globu.

W finale zabrakło mistrza Polski Macieja Grynienki (UKS Orlica Domaniów koło Oławy), który w eliminacjach zaliczył tylko 2,21 i z trzema innymi lekkoatletami sklasyfikowany został ex aequo na 16. miejscu.