- Ostatni tydzień spędziliśmy trenując w hali AZS-u na ulicy Styrskiej. Dziękujemy za tę możliwość Uniwersytetowi Łódzkiemu. Dziś odbyliśmy pierwsze zajęcia w Sport Arenie. Cieszymy się, że wszelkie formalności zostały dopełnione i wreszcie mogliśmy przeprowadzić trening w nowej hali. Sport Arena to bardzo ładny obiekt, idealny do siatkówki i sportów drużynowych. Już nie możemy się doczekać rozegrania w Sport Arenie pierwszych ligowych spotkań – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

W treningu wzięły udział:
Środkowe: Jaroslava Pencová, Gabriela Polańska, Małgorzata Śmieszek
Rozgrywająca: Ewelina Tobiasz
Przyjmujące: Agata Babicz, Koleta Łyszkiewicz, Oliwia Urban

Na treningu nie było naszych kadrowiczek. Julia Twardowska oraz Maria Stenzel przebywają na zgrupowaniu z reprezentacją Polski, a Femke Stoltenborg przygotowuje się wraz reprezentacją Holandii do mistrzostw świata. Nieobecna była również nowa atakująca Budowlanych, Jovana Brakočević, dołączy do zespołu w drugiej połowie sierpnia.
 
Podczas nieobecności kadrowiczek trenerzy uzupełnili skład najzdolniejszymi zawodniczkami z zespołu juniorskiego. W treningu brały udział:
 
- Amelia Bogdanowicz - siedemnastoletnia rozgrywająca, która dotychczas reprezentowała zespół Lider Konstantynów Łódzki. W przyszłym sezonie będzie w ekipie juniorek Budowlanych.
- Justyna Kędziora – zawodniczka występująca na pozycji przyjmującej lub libero. Justyna w minionym sezonie debiutowała w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet oraz Ligi Mistrzyń wraz z seniorkami Budowlanych.

Obie zawodniczki swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiały pod okiem trenera Sławomira Kołcza w UKS Lider Konstantynów Łódzki, klubie partnerskim Grot Budowlanych Łódź.