UFC 229: Kolejna hitowa walka w karcie

Sporty walki

Potwierdziły się ostatnie spekulacje na temat kolejnego pojedynku na gali UFC 229. Organizacja ogłosiła oficjalnie, że do oktagonu wyjdą Derrick Lewis (20-5, 1 NC, 17 KO, 1 SUB) i Alexander Volkov (30-6, 20 KO, 3 SUB). Przypomnijmy, że main eventem gali będzie starcie Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Hitowe starcie w kategorii ciężkiej będzie zapewne eliminatorem do walki o pas tej dywizji, który obecnie jest w posiadaniu Daniela Cormiera. Lewis to teraz numer "2" w rankingu, swoją karierę w UFC zaczynał w 2014 roku. Po drodze pokonywał m.in. Polaków, Damiana Grabowskiego i Marcina Tyburę. Ostatnio walczył na początku lipca, kiedy to pokonał Francisa Ngannou.

 

Jego rywalem będzie dwumetrowiec z Rosji, który ma dużo mniejsze doświadczenie w największej organizacji MMA na świecie. Stoczył w niej cztery walki, wszystkie wygrał, a ostatnio pokonał Fabricio Werduma. Volkov w rankingu kategorii ciężkiej jest piąty. 

 

W walce wieczoru gali UFC 229 dojdzie do długo wyczekiwanego starcia mistrza kategorii lekkiej, Nurmagomedova z byłym posiadaczem dwóch pasów (dywizji piórkowej i lekkiej) Conorem McGregorem. Ponadto na gali wystąpią m.in. Sergio Pettis, Ovince Saint Preux czy też Sean O'Malley.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie