Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam bliżej fazy grupowej. Honorowy gol Kędziory

Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością Dynamo Kijów 3:1 w pierwszym meczu rundy play-off Ligi Mistrzów. Gola dla gości strzelił Tomasz Kędziora.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku środowego spotkania. Już w 2. minucie po podaniu Dusana Tadicia wynik otworzył Donny van de Beek, w czym pomogła mu kiepska interwencja bramkarza Denysa Bojko. Goście ruszyli do ataku i zdołali wyrównać za sprawą Kędziory. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową Tamasa Kadara Andre Onana źle sparował piłkę, doskoczył do niej Polak i z najbliższej odległości posłał do siatki.

W 35. minucie gospodarze objęli prowadzenie po uderzeniu Hakima Ziyecha zza pola karnego i pechowej interwencji Kadara. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od głowy byłego obrońcy Lecha Poznań, co kompletnie zmyliło bramkarza. Tuż przed przerwą trzeci cios zadał Tadić, wykorzystując świetne dośrodkowanie z lewego skrzydła Nicolasa Tagliafico.

W drugiej połowie bliżej strzelenia kolejnych goli byli piłkarze z Amsterdamu. W 74. minucie Klaas-Jan Huntelaar trafił jednak "tylko" w poprzeczkę, natomiast Ziyech dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry uderzył w słupek... Gospodarze ostatecznie wygrali 3:1, co stawia ich w znakomitej sytuacji przed rewanżem.

Dla przypomnienia, obie drużyny grały już ze sobą w rundzie play-off w sezonie 2010/2011. Kibice mogli podziwiać wówczas takich piłkarzy, jak Luis Suarez, Christian Eriksen, Andrij Szewczenko czy Andrij Jarmołenko. W pierwszym meczu Kijowie padł remis 1:1, natomiast w rewanżu w Amsterdamie gospodarze wygrali 2:1, dzięki czemu wywalczyli awans do fazy grupowej.

Ajax Amsterdam - Dynamo Kijów 3:1 (3:1)

Bramki: Van de Beek 2, Ziyech 35, Tadić 43 - Kędziora 16

Ajax Amsterdam: Andre Onana - Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Nicolas Tagliafico - Donny van de Beek (87. Dani De Diwt, Lasse Schoene, Frenkie de Jong - Hakim Ziyech, Klaas-Jan Huntelaar, Hakim Ziyech

Dynamo Kijów: Denys Bojko - Tomasz Kędziora, Mykyta Burda, Tamas Kadar, Josip Pivarić - Denys Harmasz (46. Wołodymyr Szepelew), Serhij Sydorczuk (77. Tche Tche), Witalij Bujalski - Wiktor Cyhankow, Artem Besedin, Benjamin Verbić

Żółte kartki: Huntelaar, Tagliafico - Kędziora, Harmasz

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.