MŚ w kajakarstwie: Puławska wygrała półfinał jedynek na 500 m

Kajakarka AZS AWF Gorzów Anna Puławska wygrała wyścig półfinałowy w olimpijskiej konkurencji K1 500 m podczas mistrzostw świata w portugalskim Montemor i w sobotę powalczy o medal. Słabiej spisały się kanadyjkarki Magda Stanny i Dorota Jacewicz.

W sesji popołudniowej rozegrano eliminacje oraz półfinały w kilku konkurencjach. W jednej z najbardziej prestiżowych - jedynce kobiet na 500 m znakomicie zaprezentowała się 22-letnia Puławska, która wygrała wyścig, pokonując o ponad sekundę Rosjankę Jelenę Aniuszinę.

W sobotnim finale Puławskiej, brązowej medalistce tegorocznych mistrzostw Europy, przyjdzie się zmierzyć z najlepszymi kajakarkami globu, m.in. multimedalistkami olimpijskimi Węgierką Danutą Kozak i Nowozelandką Lisą Carrington.

W rywalizacji kanadyjkarek w nowej konkurencji olimpijskiej C2 500 m Magda Stanny (Warta Poznań), Aleksandra Jacewicz (KU AZS Opole) zajęły ostatnie, szóste miejsce w swoim przedbiegu w olimpijskiej konkurencji C2 500 m, ale nie wykluczyło to ich z dalszej rywalizacji i popłyną w półfinale.

W piątek w Montemor rozdano pierwsze medale. Polacy zdobyli dwa srebra - Michał Łubniewski (Stomil Poznań) i Arsen Śliwiński (WKK Warszawa) w C2 200 m oraz Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek (obie AZS AWF Katowice) w K2 1000 m.