Szef Palestyńskiej Federacji Piłkarskiej zawieszony na rok

Piłka nożna
Szef Palestyńskiej Federacji Piłkarskiej zawieszony na rok
fot. PAP

Prezes Palestyńskiej Federacji Piłkarskiej (PFA) Jibril Rajoub został zawieszony przez FIFA na rok po tym, jak w czerwcu nawoływał do palenia koszulek i plakatów słynnego argentyńskiego zawodnika Lionela Messiego. Musi również zapłacić 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Sprawa ma związek z planowanym na 9 czerwca towarzyskim meczem przygotowującej się wówczas do mundialu Argentyny z Izraelem w Jerozolimie. Przeciwni rozegraniu spotkania byli Palestyńczycy, według których mecz miał na celu uczczenie 70. rocznicy powstania Państwa Izrael.

Rajoub wezwał wówczas arabskich kibiców m.in. do palenia plakatów i koszulek Messiego, gdyby słynny piłkarz wystąpił w tym spotkaniu. Niektóre media pisały też o pogróżkach pod adresem słynnego zawodnika Barcelony. Ostatecznie mecz został odwołany.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) wszczęła dochodzenie przeciwko Rajoubowi. Jej komisja dyscyplinarna uznała oświadczenia w mediach prezesa PFA za "podżeganie do nienawiści i przemocy". Nałożona w piątek kara oznacza, że Rajoub przez rok nie może uczestniczyć w meczach piłkarskich w jakimkolwiek charakterze.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze