Co zmieni Brzęczek w reprezentacji Polski? "Ma trudniej niż Nawałka"

Piłka nożna

W Cafe Futbol eksperci Polsatu Sport zastanawiali się, co Jerzy Brzęczek musi zrobić, by reprezentacja Polski wróciła do dobrej dyspozycji. Przyznali również, że nowy selekcjoner ma trudniejsze zadanie niż jego poprzednik.

Brzęczek przejął kadrę po fatalnych w naszym wykonaniu mistrzostwach świata. Nowy selekcjoner swój debiut zaliczy 7 września w spotkaniu Ligi Narodów z Włochami.

 

- Jerzy Brzęczek ma trudniejsze zadanie niż Adam Nawałka, który miał więcej czasu, aby zbadać piłkarzy. Na początku jego pracy powołania były dziwne. Nawet Waldemar Fornalik miał łatwiejsze zadanie, obaj mogli zagrać mecze towarzyskie. Brzęczek wziął kadrę dosyć późno - powiedział Bożydar Iwanow.

 

Wszyscy zastanawiają się, jak będzie wyglądała nowa reprezentacja. Wielu zawodników, na których opierała się kadra Adama Nawałki jest już po trzydziestce. Zdaniem ekspertów czas na nową generację zawodników

 

- Co też Brzęczek może zmienić? Na pewno wróci do ustawienia z czterema obrońcami. Straciliśmy rok na testowanie ustawienia z trzema defensorami. Widać było, że piłkarze nie czuli się dobrze przy takiej taktyce - stwierdził Mateusz Borek.

 

- Ja oczekuję nowych zawodników, świeżej krwi. Na pewno nie powinno być tak, że powoływani będą ci sami piłkarze. Po to Brzęczek został selekcjonerem, by tę reprezentację zmienić - dodał Cezary Kowalski.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie