U 26-letniego zawodnika Resovii wykryto nowotwór. Klub prosi o wsparcie

Piłka nożna
U 26-letniego zawodnika Resovii wykryto nowotwór. Klub prosi o wsparcie
fot. cwks-resovia.pl

Sekcja piłki nożnej CWKS Resovii wydała komunikat w sprawie swojego zawodnika - 26-letniego Damiana Barszczaka. U obrońcy rzeszowian zdiagnozowano złośliwy nowotwór skóry - chłoniaka, przez co musiał on zawiesić swoją karierę. Teraz najważniejsze jest uratowanie zdrowia i życia młodego piłkarza.

Na oficjalnej stronie internetowej Resovii pojawił się we wtorkowy wieczór komunikat głoszący, że w najbliższym czasie Damiana Barszczaka nie zobaczymy na boisku. W trwającym sezonie Barszczak zagrał jak na razie w jednym spotkaniu, a w klubie z Rzeszowa występuje od sezonu 2016/2017, po tym jak opuścił rodzinny Przemyśl. Kolejnych meczów jak na razie nie będzie, bowiem u Damiana wykryto chłoniaka skóry, czyli jeden z rodzajów nowotworu złośliwego. Zawodnik przebywa aktualnie w Gliwicach na leczeniu radiologicznym w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W komunikacie, CWKS Resovia prosi o wsparcie dla swojego zawodnika:

"Cała piłkarska Resovia wspiera Damiana, który w barwach naszego Klubu rozegrał dotychczas 46 spotkań strzelając 4 gole i liczy na jego szybki powrót do zdrowia! Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich kibiców piłki nożnej o wsparcie finansowe dla Damiana i pokrycie jego kosztów leczenia.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacja PRO Resovia – nr rachunku bankowego: 51 1750 0012 0000 0000 3508 8838 (Bank Raiffeisen Polbank) z dopiskiem Dla Barego"

Po siedmiu spotkaniach sezonu 2018/2019 Resovia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli II Ligi. Liderem jest inny zespół z województwa podkarpackiego - Siarka Tarnobrzeg.

psl, Polsat Sport, cwks-resovia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie