Polski bramkarz zmienił klub w Hiszpanii

Piłka nożna
Polski bramkarz zmienił klub w Hiszpanii
fot. PAP/EPA

Paweł Kieszek od dekady występuje na Półwyspie Iberyjskim. Przed ten czas zdążył reprezentować cztery portugalskie klub. Ostatnie dwa lata spędził w drugiej lidze hiszpańskiej, gdzie przywdziewał barwy Cordoby. Teraz 34-latek związał się rocznym kontraktem ze spadkowiczem z La Liga - Malagą.

Pochodzący z Warszawy bramkarz to prawdziwy piłkarski obieżyświat. Nie licząc Polski występował w aż czterech krajach - Grecji, Portugalii, Holandii oraz Hiszpanii. Z czego aż osiem lat spędził w lidze portugalskiej oraz przez rok grał w greckim AO Egaleo i holenderskiej Rodzie Kerkrade.


Lada moment rozpocznie swój trzeci sezon w Hiszpanii. Ubiegłoroczne rozgrywki, podobnie jak wcześniejsze, zakończył z 38 występami na zapleczu La Liga. Teraz będzie miał okazję powalczyć o awans do hiszpańskiej elity. Trafił bowiem do klubu, który nieprzerwanie od 1950 roku grał w tamtejszej ekstraklasie.

 

Nowy klub wychowanka Polonii Warszawa po 2. kolejkach jest liderem drugiej ligi z dorobkiem sześciu punktów. Malaga w poniedziałek zagra swój trzeci ligowy mecz na wyjeździe z Almerią.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze