UFC: Rekordy Błachowicza po gali w Moskwie

Sporty walki

Jan Błachowicz (23-7, 5 KO, 9 SUB) swoim zwycięstwem z Nikitą Krylovem (24-5, 10 KO, 14 SUB) bardzo przybliżył się do walki o mistrzostwo kategorii półciężkiej organizacji UFC. Poza efektowną wygraną Polak może się pochwalić pobiciem kilku rekordów.

Błachowicz, czwarty zawodnik rankingu kategorii półciężkiej w sobotę mierzył się z Krylovem w co main evencie gali UFC Fight Night w Moskwie. Polak już w drugiej rundzie udusił rywala i bardzo przybliżył się do walki o pas. Portal lowking.pl wyliczył rekordy, jakie 35-latek pobił lub wyrównał w sobotni wieczór.

 

"Cieszyński Książe" zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu, co ciekawe żaden zawodnik dywizji półciężkiej nie może się pochwalić takim osiągnięciem. Była to jego szósta wygrana w największej organizacji MMA na świecie. Jeśli chodzi o mężczyzn, to z Polaków tyle samo ma jedynie Krzysztof Jotko. Obaj są też rekordzistami w ilości występów dla UFC (po dziesięć). Więcej ma jedynie Joanna Jędrzejczyk (jedenaście walk, dziewięć wygranych).

 

Błachowicz cały czas goni Jotkę w serii wygranych pojedynków z rzędu. Zawodnik z Ornety od października 2014 do grudnia 2016 roku zanotował serię pięciu zwycięstw. Polski półciężki poddając Krylova zaliczył trzecią wygraną przed czasem i został samodzielnym liderem wśród polskich zawodników. Dodatkowo wyrównał rekord poddań (2), który dzierży razem z Damianem Stasiakiem oraz Piotrem Hallmannem.

 

Za swój występ w Moskwie Błachowicz otrzymał już trzeci bonus. Takim wynikiem pochwalić się mogą Hallmann oraz Jędrzejczyk. Ostatnim rekordem pobitym przez "Cieszyńskiego Księcia" jest ilość czasu spędzonego w oktagonie (2 godziny 2 minuty i 41 sekund).

 

Rekordy Jana Błachowicza w UFC:

 

- sześć zwycięstw (tyle samo Jotko)

 

- dziesięć występów dla organizacji (tyle samo Jotko)

 

- trzy wygrane przed czasem

 

- dwa poddania (tyle samo Stasiak i Hallmann)

 

- trzy bonusy (tyle samo Jędrzejczyk i  Hallmann)

 

- czas spędzony w oktagonie (2 h 2 min i 41 s)

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie