Polska - Bułgaria. Konstantinow: Polska jest wielką drużyną

Siatkówka
Polska - Bułgaria. Konstantinow: Polska jest wielką drużyną
fot. PAP

Trener siatkarskiej reprezentacji Bułgarii Plamen Konstantinow ocenił, że wtorkowy mecz z Polską będzie bardzo trudny. - Będzie bardzo ciężko – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Sega”. Polacy są mistrzami świata - przypomniał.

Według Konstantinowa ten mecz będzie miał zupełnie inne oblicze w porównaniu z pojedynkiem z Kubą, w którym w niedzielę Bułgarzy zwyciężyli 3:0. To było trzecie zwycięstwo bułgarskiej drużyny w grupie D mistrzostw świata. Bułgaria zapewniła już sobie miejsce w następnej fazie, ale zajmie pierwsze miejsce w grupie tylko, jeśli zwycięży Polaków. Przed wtorkowym meczem liderem grupy, z kompletem zwycięstw, jest Polska.

 

- Polska jest bardzo silnym przeciwnikiem, nie powinniśmy mieć złudzeń na ten temat. Jednak mamy swoje szanse jako gospodarze. Jeżeli osiągniemy czyste zwycięstwo (za trzy punkty), będziemy na pierwszym miejscu w grupie – podkreślił.

 

- Polska jest wielką drużyną. Oni mają bardzo dobrych zawodników, zmienili swój styl. Nas jednak to nie powinno niepokoić. Wychodzimy naprzeciw mistrzów świata, nie mamy nic do przegrania. Możemy tylko wygrać – mówił w przededniu meczu Konstantinow.

 

Pozytywnie ocenił grę bułgarskiej drużyny w meczu z Kubą, wyróżniając szczególnie Nikołaja Uczikowa. - To był jego najlepszy mecz, potrzebował go, ponieważ od dawna nie grał w reprezentacji narodowej. Liczę, że tak samo zaprezentuje się w spotkaniu z Polską - wyraził nadzieję trener reprezentacji Bułgarii.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze