ME w tenisie stołowym: Badowski i Bajor w turnieju głównym gry mieszanej

Inne
ME w tenisie stołowym: Badowski i Bajor w turnieju głównym gry mieszanej
fot. PAP

Marek Badowski i Natalia Bajor awansowali do turnieju głównego gry mieszanej w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w Alicante. W decydującym meczu eliminacji pokonali Białorusinów Pawła Płatonowa i Nadieżdę Bogdanową 3:2.

W pierwszej rundzie miksta, o godz. 20.30, Badowski i Bajor zagrają z bardzo doświadczoną serbsko-litewską parą Aleksandar Karakasevic - Ruta Paskauskiene, zaś rozstawieni z 12. Jakub Dyjas i Natalia Partyka spotkają się z Włochami Niagolem Stoyanovem i Giorgią Piccolin.

Po dwóch wtorkowych zwycięstwach, w ostatnim meczu grupowym w singlu Bajor przegrała z Rumunką Danielą Dodean Monteiro 2:4 i zajęła drugie miejsce w grupie 5. Awans do zawodów głównych wywalczy 19 triumfatorek grup oraz siedem zawodniczek z drugich pozycji. Z kolei 12 kolejnych, które zajęły drugie lokaty utworzy sześć par barażowych. Bajor poinformowała na, że z trenerem Zbigniewem Nęckiem czekają na losowanie. Jeśli szczęście dopisze, to znajdzie się bez dodatkowej gry w 1/32 finału.

W pierwszej rundzie eliminacji debla Tomasz Kotowski i Białorusin Gleb Szamruk wygrali z Federico Giardim i Mattiasem Mongiustim z San Marino 3:0. O godz. 17.30 ich rywalami będą Holendrzy Ewout Oostwouder i Rajko Gommers. Na tym etapie do rywalizacji przystąpią też Bajor i Serbka Andrea Todorovic. Zagrają o 17 z Norweżkami Ilką Doval i Rebekką Carlsen.

W środowe popołudnie w trzeciej kolejce gier singlowych walczyć będą Patryk Zatówka (bilans 1-1), Badowski (2-0) i Kotowski (1-1). W tej konkurencji rozstawieni są Li Qian (nr 5.), Partyka (18.), Katarzyna Grzybowska-Franc (29.) i Dyjas (27.).

W grze podwójnej zaś rozstawiono Li Qian i Holenderkę Li Jie (5.), Partykę i Grzybowską-Franc (6.), Badowskiego i Zatówkę (14.).

 

Wyniki eliminacji - 19 września, środa:
  
  2. runda gry mieszanej:
  Marek Badowski, Natalia Bajor (Polska) - Paweł Płatonow, Nadieżda Bogdanowa (Białrouś) 
  3:2 (11:9, 8:11, 10:12, 11:8, 11:5)
  
  1. runda gry podwójnej mężczyzn:
  Tomasz Kotowski, Gleb Szamruk (Polska/Białoruś) - Federico Giardi, Mattias Mongiusti (San Marino) 
  3:0 (11:9, 11:9, 11:9)
  
  singiel kobiet, 3. kolejka:
  Grupa 5: Natalia Bajor (Polska) - Daniela Dodean Monteiro (Rumunia) 2:4 (11:7, 12:14, 11:6, 7:11, 
  2:11, 8:11)
SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie