Kurek: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym, ale...

Siatkówka

Siatkarska reprezentacja Polski 21 września spotkaniem z Argentyną rozpoczyna rywalizację w drugiej fazie mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. - To będzie ciężkie spotkanie, ale jesteśmy tego świadomi. Myślę, że jesteśmy jednak w stanie wygrać z każdym - powiedział Bartosz Kurek w rozmowie z Polsatsport.pl.

Marcin Lepa: Pięć wygranych, ale wydaje się, że te dwa ostatnie zwycięstwa z dobrymi rywalami ładują najbardziej. To idealny moment, żeby zacząć mocno wierzyć w siebie...

Bartosz Kurek: Myślę, że jesteśmy wygrać z każdym. Nie wybiegamy jednak myślami za daleko i cały czas pozostajemy na ziemi. Mam nadzieję, że na najwyższy poziom wejdziemy w dalszej fazie turnieju, a decydujące może okazać się spotkanie z Argentyną. To będzie ciężkie spotkanie, ale jesteśmy tego świadomi.

Do tej pory mieliśmy niezły kalendarz, ale teraz zaczną się również liczyć drobne urazy, odporność psychiczna i fizyczna. Turniej zacznie dawać w kość.

Faktycznie, tak może być. Na początek skupienie przede wszystkim na własnej grzę odgrywało ważną rolę, a teraz dochodzą również dodatkowe aspekty. Myślę, że jednak jesteśmy na to gotowi i mamy doświadczoną ekipę, która sobie z tym poradzi.

Doświadczona ekipa, ale dla niektórych zawodników to pierwsza poważna impreza życia. Jesteś zaskoczony ich postawą, tym w jaki sposób sobie radzą z całą presją?

Nie będzie tajemnicą, jeśli powiem, że oni stanowią już o silę naszej drużyny. Wiedzą, że są ważnym elementem tej drużyny. Ich ambicje sięgają jednak znacznie wyżej. Chcą grać dalej i pomimo młodego wieku jestem o nich spokojnych. Nawet drobny kryzys niektórych graczy nie będzie decydujący, bo mamy zawodników gotowych, aby ich zastąpić.

Rozmowa z Bartoszem Kurkiem w załączonym materiale wideo!

Terminarz grupy H MŚ 2018:

21 września
Godz. 16:00: Serbia - Francja
Godz. 19:40: Polska - Argentyna

22 września
Godz. 16:00: Serbia - Argentyna
Godzi. 19:40: Polska - Francja

23 września
Godz. 16:00: Francja - Argentyna
Godz. 19:40: Polska - Serbia

 

Transmisje mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn na sportowych antenach Polsatu!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze