UFC: Błachowicz z historycznym awansem w rankingu!

Sporty walki

Jan Błachowicz (23-7, 5 KO, 8 SUB) awansował na trzecią pozycję w rankingu kategorii półciężkiej organizacji UFC. Jeszcze nigdy w historii żaden z naszych reprezentantów nie był tak wysoko w klasyfikacji żadnej z męskiej dywizji.

Błachowicz podczas gali w Moskwie pokonał w drugiej rundzie przez poddanie Nikitę Krylova. Dla Polaka było to już czwarte zwycięstwo z rzędu w amerykańskiej organizacji - wcześniej pokonał Devina Clarka, Jareda Cannoniera i wysoko notowanego Jimiego Manuwę

Aktualnie posiada najdłuższą serię wygranych wśród aktywnych zawodnik tej dywizji. Za swój występ "Cieszyński Książe" został także nagrodzony trzecim w karierze bonusem.

W najnowszej aktualizacji rankingu Błachowicz awansował na najwyższą, trzecią pozycję wśród polskich zawodników UFC w historii. 35-latek zamyka podium wspólnie z Ilirem Latifim, a przed nim znajdują się już tylko Volkan Oezdemir, Alexander Gustafsson oraz mistrz Daniel Cormier.

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu!