MŚ w siatkówce: Statystyki grupy H. Jak wypadają Polacy?

Siatkówka
MŚ w siatkówce: Statystyki grupy H. Jak wypadają Polacy?
fot. Cyfrasport

Przed nami drugi etap rozgrywek na siatkarskich mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii. Reprezentacja Polski przystąpi do niego jako jedna z trzech niepokonanych drużyn. Podopieczni Vitala Heynena prezentują się bez zarzutów, co widoczne jest również w statystykach.

Tylko Włosi i Polacy mogą pochwalić się kompletem punktów przed rozpoczęciem drugiej fazy grupowej. Niepokonani są także reprezentanci Stanów Zjednoczonych, ale oni dwukrotnie wygrywali swoje mecze po tie-breakach. Rywale Biało-Czerwonych w grupie H, a więc Argentyńczycy, Francuzi i Serbowie mają na swoim koncie odpowiednio dwa, trzy oraz cztery zwycięstwa.

 

Siatkarze z Ameryki Południowej przystępują do kolejnej rundy rywalizacji z dorobkiem zaledwie sześciu oczek, co sprawia, że mają tylko matematyczne szanse na awans do czołowej szóstki turnieju. Przypomnijmy, że szesnaście zespołów jest podzielonych na cztery grupy po cztery drużyny, z których triumfatorzy oraz dwie najlepsze z drugich miejsc zmierzą się w Final Six.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że Albicelestes nie można lekceważyć. W statystyce liczby zdobytych punktów blokiem to właśnie siatkarze z tego kraju mają ich najwięcej w naszej grupie (47 pkt.). Do tego należy dodać 297 punktów zdobytych w ataku. O wiele gorzej podopieczni Julio Velasco radzą sobie w polu serwisowym, w którym zainkasowali 22 oczka. Liderami wśród atakujących są z pewnością Cristian Poglajen oraz znany z występów w PGE Skrze Bełchatów Facundo Conte.

 

Kolejnym rywalem Polaków będzie reprezentacja Francji, która na zagrywce zdobyła 36 punktów. Gorzej natomiast Trójkolorowi radzą sobie w bloku, w którym zainkasowali tylko 33 oczka. Warto podkreślić, że ekipa Laurenta Tille oddała przeciwnikom 127 punktów.

 

Jeszcze więcej błędów popełnili Serbowie (130 pkt.), którzy z Biało-Czerwonymi zagrają w trzeciej serii. Podopieczni Nikoli Grbicia w bloku wywalczyli 41 punktów, natomiast  34-krotnie popisywali się skuteczną zagrywką. W zespole nie brakuje siatkarzy znanych z polskich parkietów takich jak Srećko Lisiniać oraz Aleksandar Atanasijević.

 

Jak na tle naszych adwersarzy wygląda reprezentacja Polski? Jak podaje portal pzps.pl nasi kadrowicze spędzili na parkiecie 8 godzin i 15 minut. Ekipa Heynena zajmuje drugie miejsce pod względem punktowych zagrywek (35 pkt.), zajmując pierwszą pozycję w innym elemencie jakim jest blok (55 pkt.). Należy zaznaczyć, że aktualni mistrzowie świata oddali rywalom tylko 101 oczek. Liderem wśród punktujących w naszej drużynie jest Michał Kubiak (63).

 

Statystyki punktowe reprezentacji Polski na MŚ:

 

Rozgrywający:

Fabian Drzyzga - 5
Grzegorz Łomacz - 3

 

Atakujący:

Dawid Konarski - 11
Bartosz Kurek - 62
Damian Schulz - 14

 

Przyjmujący:

Michał Kubiak - 63
Bartosz Kwolek - 6
Aleksander Śliwka - 15
Artur Szalpuk - 61

 

Środkowi:

Mateusz Bieniek - 30
Jakub Kochanowski – 30
Piotr Nowakowski - 31

KN, Anna Daniluk, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie