Polska - Brazylia: Filar reprezentacji Polski niepewny występu w finale MŚ

Siatkówka

Piotr Nowakowski nie brał udziału w treningu polskich siatkarzy w Turynie przed wieczornym finałem mistrzostw świata. Środkowy dzień wcześniej w półfinale z USA (3:2) nabawił się urazy pleców, a jego występ w spotkaniu z Brazylią jest niepewny.

Nowakowski w ubiegłym roku przeszedł operację kręgosłupa, przez co ominął go wówczas sezon reprezentacyjny. - To nie jest odnowienie tamtego urazu. Decyzja w sprawie występu Piotrka zapadnie tuż przed meczem - powiedział fizjoterapeuta reprezentacji Polski Tomasz Pieczko.

 

30-letni zawodnik Trefla Gdańsk był ważnym punktem w ekipie broniących tytułu biało-czerwonych w sobotnim pojedynku z Amerykanami. Zdobył osiem punktów, w tym cztery blokiem w ważnych momentach meczu. Po spotkaniu, przechodząc przez tzw. strefę mieszaną minął szybko dziennikarzy, trzymając się ręką za dolną część pleców.

 

Niedzielny trening podopiecznych Vitala Heynena trwał 50 minut. Tylko w pierwszej części rozgrzewki brał udział Michał Kubiak. Kapitan polskiej drużyny przez resztę zajęć obserwował z boku poczynania kolegów.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański, finał z trybun Pala Alpitour ma obejrzeć minister sportu Witold Bańka.

 

Transmisja finału mistrzostw świata Polska - Brazylia od godziny 21.05 w Polsacie,  od 20.20 w Polsacie Sport oraz od godziny 20.00 w Super Polsacie. Początek przedmeczowego studia od godziny 19.30 w Polsacie Sport oraz od 20.00 w Super Polsacie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze