Liga Mistrzów: Borussia rozbiła Monaco. Kiepski występ Glika

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie bezbarwne AS Monaco 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelili Jacub-Bruun Larsen, Paco Alcacer oraz Marco Reus. 90 minut dla swoich drużyn rozegrali Łukasz Piszczek oraz Kamil Glik.

Zespoły przystąpiły do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Borussia pokonała Club Brugge w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, jest także niepokonana we wszystkich rozgrywkach. W Bundeslidze zajmuje pozycję lidera. Z kolei Monaco przegrało swoje pierwsze spotkanie w europejskich rozgrywkach, w lidze także rozczarowuje. Drużyna Kamila Glika wygrała po raz ostatni niemal dwa miesiące temu. W środowy wieczór na Signal Iduna Park wicemistrzowie Francji chcieli przerwać swoją fatalną passę.

Początek meczu nie wskazał faworyta na następne minuty. Obydwie strony walczyły o dominację w środku pola. Niestety, żadna z drużyn nie zapewniła kibicom emocji pod bramką rywala. Na bramkę Monaco strzelali Alcacer Paco oraz Marius Wolf, ale żadnej z tych akcji nie można nazwać szczególnie groźną. Bramkarz Diego Benaglio zachował czyste konto, ale nie był to dla niego szczęśliwy wieczór. Golkiper opuścił plac gry w 45. minucie z powodu kontuzji. Zastąpił go Danijel Subasic.

Po przerwie na boisku pojawił się Duńczyk Jacob-Bruun Larsen, który 51. minucie, po kapitalnym podaniu Jadona Sancho, wyprowadził BVB na prowadzenie. Nieudany występ zaliczył Kamil Glik. Reprezentant Polski najpierw brutalnie sfaulował Paco Alcacera w środku pola, później spowodował rzut karny, którego na szczęście dla Polaka nie wykorzystał Paco. Chwilę później hiszpański napastnik odkupił swoje winy, strzelając gola na 2:0. Z każdą bramką Borussia nabierała większego wiatru w żagle. AS Monaco totalnie oddało inicjatywę dortmundczykom. W doliczonym czasie gry Marco Reus pogrążył wicemistrza Francji i ustalił wynik spotkania  na 3:0.

Borussia po drugiej kolejce spotkań ma komplet zwycięstw. Natomiast w Monaco kryzys wciąż trwa. Drużyna Glika wypadła słabo. „Czerwono-biali” wciąż bez punktów w Lidze Mistrzów.

Borussia Dortmund – AS Monaco  3:0 (0:0)

Bramki: Larsen ‘51 , Paco ’71, Reus ‘90+2

BVB: Burki – Diallo – Zagadou – Akanji – Piszczek – Delaney (Weigl ’65) – Witsel – Sancho ( Philipp ’84) – Reus – Wolf (Larsen ’46) - Paco

Monaco: Benaglio (Subasic ’45) – Raggi – Glik – Jemerson – Henrichs – Tielemans – Aholou – Golovin (Chadli ’77) – Sidibe –Falcao – Sylla (Grandsir ’70)