Prezydent UFC: Khabib może stracić pas

Sporty walki

Tuż po historycznej walce na UFC 229, w której to Khabib Nurmagomedov (27-0, 8 KO, 9 SUB) pokonał Conora McGregora (21-4, 18 KO, 1 SUB), doszło do olbrzymiej awantury i bójki pomiędzy dwoma obozami. – Trzeba czekać na decyzję Komisji Sportowej. Jeśli Kabib będzie na długo zawieszony, może stracić pas – podsumował prezydent organizacji Dana White.

Walka Khabib - McGregor budziła olbrzymie emocje i była największym starciem w historii mieszanych sztuk walki. Rosjanin zdominował Irlandczyka i przez zdecydowaną większość czasu miał ten pojedynek pod kontrolą. Ostatecznie "udusił" McGregora w czwartej rundzie. Tuż po poddaniu rywala Nurmagomedov wyskoczył z klatki i zaatakował trenerów Irlandczyka. Cała ta sytuacja rozpoczęła jedną wielką awanturę w hali w Las Vegas.

 

- Khabib przeskoczył przez siatkę i chciał bić się z facetem, który w przeszłości gadał na niego głupoty, a potem rozpętało się piekło. Nie wiem co o tym powiedzieć. Jestem zszokowany tym co się zdarzyło. Trzech chłopaków z jego obozu, zostało aresztowanych, ale Conor nie chce wnosić oskarżenia. Trzeba czekać co Komisja Sportowa zrobi z Khabibem. Jeśli będzie długo zawieszony, nie wykluczam, że straci pas. Nie wiem, czy oni dostaną wizę po tym, co się stało. Konsekwencje mogą być ogromne – powiedział szef UFC na konferencji prasowej.

 

W załączonym materiale wideo Marcin Tybura ocenia całą walkę Khabiba z McGregorem.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze