Polska - Portugalia: Rywale na prowadzeniu po samobóju Glika

Piłka nożna

Spotkanie Polska - Portugalia w Chorzowie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, jednak dalsze fragmenty spotkania to już dominacja mistrzów Europy. Portugalczycy najpierw wyrównali, a jeszcze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po samobójczym golu Kamila Glika.

Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie w Chorzowie już w 18. minucie meczu po rzucie rożnym i golu Krzysztofa Piątka. Już kilkanaście minut później był jednak remis - Polacy zaspali w obronie i dopuścili Andre Silvę do trafienia z najbliższej odległości.
 
Portugalczycy złapali wiatr w żagle i to do nich należała druga część pierwszych 45 minut. Akcję bramkową fenomenalnym przerzutem z własnej połowy rozpoczął Ruben Neves, a w polu karnym Łukasza Fabiańskiego świetnie zachował się Rafa Silva.
 
Napastnik Benfiki przyjął posłaną na kilkadziesiąt metrów piłkę i po świetnym kontakcie z futbolówką był już przed pustą bramką. Zatrzymać nie zdołał go ani wychodzący odważnie Fabiański, ani próbujący ratować sytuację Kamil Glik. Samobójcze trafienie zostało zapisane na konto stopera reprezentacji Polski.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie