Czy Brzęczek powinien powołać piłkarzy U21? "Żurkowski lepszy od Krychowiaka"

Piłka nożna

- Gra Krychowiaka w klubie wygląda dobrze, ale nie ma to przełożenia na reprezentację. W takiej dyspozycji nie daje on realnego wsparcia drużynie, dlatego uważam, że selekcjoner powinien postawić na Szymona Żurkowskiego, który może wnieść jakość i świeżość do gry zespołu - powiedział w Cafe Futbol Tomasz Hajto.

- Obecna forma Grzegorza Krychowiaka pozostawia wiele do życzenia. Jego gra w klubie wygląda dobrze, ale nie ma to przełożenia na reprezentację. W takiej dyspozycji nie daje on realnego wsparcia drużynie, dlatego uważam, że selekcjoner powinien postawić na Szymona Żurkowskiego, który może wnieść jakość i świeżość do gry zespołu - stwierdził 62-krotny reprezentant Polski.

 

Reprezentacja Polski U-21 z Żurkowskim w składzie powalczy w barażach o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy z Portugalią. Z kolei Krychowiak może liczyć na powołania w towarzyskim meczu z Czechami oraz ostatnim meczu w Lidze Narodów z Portugalią.


- Żurkowski to przyszłość naszej kadry na długie lata. To piłkarz, który w tym sezonie przebiegł najwięcej kilometrów w całej Ekstraklasie i wyróżnia się na tle innych zawodników. Swoim zaangażowaniem przypomina mi trochę Krychowiaka sprzed kilku sezonów - jest głodny gry i nie ma dla niego straconych piłek. W mojej ocenie "Krycha" nie porusza się już tak jak dawniej i tyle nie biega. Jego atutami zawsze był odbiór piłki i umiejętność przewidywania tego, co za chwilę może się wydarzyć, ale teraz to wygląda gorzej - podsumował. 

 

Cały fragment rozmowy z Cafe Futbol w załączonymn materiale wideo.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze