Mourinho uniknął kary za swoje zachowanie

Piłka nożna
Mourinho uniknął kary za swoje zachowanie
fot. PAP

Angielska Federacja Piłkarska upomniała Jose Mourinho za zachowanie w końcówce sobotniego meczu Chelsea FC z Manchesterem United (2:2). Ukarany został Marco Ianni, członek sztabu szkoleniowego "The Blues", który prowokował Portugalczyka.

Chelsea wyrównała w ostatniej akcji meczu po bramce Rossa Barkleya. Stamford Bridge oszalało z radości, a jeden z trenerów sztabu “The Blues” Marco Ianni postanowił celebrować bramkę naprzeciwko Mourinho. Ta prowokacyjna radość rozwścieczyła Portugalczyka, który ruszył w stronę ławki gospodarzy, by dorwać Włocha ze sztabu Maurizio Sarriego. Awanturującą się grupę musieli rozdzielać ochroniarze.
 
Menedżer “Czerwonych Diabłów” został oficjalnie upomniany przez Angielską Federację. FA w swoim oświadczeniu podkreśla, że piłkarze oraz sztab muszą dawać przykład swoją postawą i ciąży na nich odpowiedzialność za swoje czyny. Mniej pobłażliwi byli działacze FA wobec Ianni'ego, który został ukarany grzywną. Włoch ma czas do czwartku, by złożyć odwołanie.

Sam Mourinho nie ma żalu do asystenta Sarriego. Panowie spotkali się po meczu, by wyjaśnić konflikt.

- Nie sądzę, żeby zasłużył na większą karę niż dostał. Po meczu przeprosił mnie, ja te przeprosiny przyjąłem. Marco Ianni zasłużył na drugą szansę, mam nadzieję, że nie zostanie zwolniony - powiedział szkoleniowiec Manchesteru United.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze