Pilot bohaterem Leicester! Kto jeszcze zginął w katastrofie?

Piłka nożna
Pilot bohaterem Leicester! Kto jeszcze zginął w katastrofie?
fot. PAP

Sobotnia katastrofa helikoptera w Leicester wstrząsnęła piłkarskim światem. Napływające raporty z miejsca zdarzenia mówią, że pilot maszyny Eric Swaffer skierował śmigłowiec na niezagospodarowany obszar parkingu. Zapobiegł w ten sposób dużo większej tragedii. W katastrofie zginęło w sumie pięć osób.

Eric Swaffer pilot helikoptera Vichai Srivaddhanaprabhy wykazał się dużym poświęceniem. Anglik widząc, że uszkodzony śmigłowiec spada na klubowy parking, zaczął zmieniać kurs na pusty narożnik placu. Manewr był trudny do wykonania, ponieważ, jak wynika z relacji świadków, uszkodzone śmigło spowodowało, że maszyna wirowała dookoła własnej osi. Poświęcenie mężczyzny zostało docenione przez brytyjskie media. Jego zachowanie zapobiegło większej tragedii. Liczba ofiar mogła być znacznie większa, gdyby wypadek miał miejsce w tłumie wracających kibiców. W trakcie wypadku ponad tysiąc osób wciąż pracowało na terenie stadionu.

 

 

Swaffer był doświadczonym pilotem, który wielokrotnie latał z brytyjską rodziną królewską oraz celebrytami. Pomagał kręcić materiały dla angielskiej telewizji Channel 4 oraz radia Virgin.

Cała załoga helikoptera nie przeżyła katastrofy. Oprócz właściciela Leicester zginęli Kaveporn Punpare, wspomniany pilot wraz z partnerką Izabelą Lechowicz oraz Nursara Suknamai, pochodząca z Bangkoku kilkukrotna uczestniczka konkursu Miss Tajlandii. 

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze